Aktualności

Bałtyk–Karkonosze: czwarte zwycięstwo Grzegorza Stępniaka

Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) jest bezkonkurencyjny w sprinterskich końcówkach etapów w tegorocznym, 21. wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour. Na mecie etapu wokół Zbąszynka (144,5 km) pokonał Konrada Dąbkowskiego z ekipy BDC MarcPol i doświadczonego Adama Wadeckiego (Las Vegas Power Energy Drink) odnosząc czwarte w imprezie zwycięstwo etapowe.

Bałtyk – Karkonosze Tour jest szóstą w tym sezonie imprezą zaliczaną do cyklu BGŻ Proligi. Grzegorz Stępniak, najlepszy niewątpliwie obecnie sprinter w kraju, wygrał wszystkie dotychczasowe etapy ze startu wspólnego, ale liderem wyścigu pozostaje triumfator jazdy na czas – Kamil Gradek (BDC MarcPol). Ma nadal kilkunastosekundową przewagę nad dwójką kolarzy polkowickiej grupy – Mateuszem Taciakiem i Bułgarem Nikołajem Michajłowem, zwycięzcą ubiegłorocznej edycji. Gromadzący systematycznie bonifikaty Grzegorz Stępniak awansował na ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, ale do lidera ma ponad minutę straty.

Piąty etap nie przyniósł zmian w czołówce, bowiem kolejny raz na metę przyjechała w tym samym czasie duża grupa z wszystkimi faworytami. Podobnie jak w poprzednich dniach sytuację w peletonie kontrolowali kolarze z Polkowic, wspierani przez kolarzy BDC, którzy bronili żółtej koszulki Gradka i dbali, aby nie stracił na tym etapie cennych sekund. Przed uczestnikami wyścigu jeszcze jeden stosunkowo łatwy etap piątkowy, a decydujące rozstrzygnięcia zapadną zapewne w sobotę, kiedy to przed południem zaplanowano górską „czasówkę” , a następnie „królewski” etap z Piechowic do Karpacza.

 

Wyniki piątego etapu (wokół Zbąszynka, 144,5 km):

1. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) 3:18.21

2. Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol)

3. Adam Wadecki (Las Vegas Power Energy Drink)

4. Eryk Latoń (BDC MarcPol)

5. Tomasz Smoleń (Bank BGŻ)

6. Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink) – wszyscy ten sam czas

 

Klasyfikacja po pięciu etapach:

1. Kamil Gradek (BDC MarcPol) – 13:24.44

2. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) – strata 17 s

3. Nikołaj Michajłow (Bułgaria/CCC Polsat Polkowice) – 20 s

4. Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice) – 25 s

5. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ) – 47 s

6. Robert Radosz (BDC MarcPol) – 1.01

 

źródło: informacja prasowa