Aktualności

Bałtyk-Karkonosze: Grzegorz Stępniak nadal liderem

Mateusz Komar (BDC MarcPol) wygrał w piątek szósty etap kolarskiego wyścigu Bałtyk – Karkonosze wyprzedzając o 11 sekund finiszującego na czele peletonu Tomasza Smolenia (Bank BGŻ). Posiadaczem żółtej koszulki lidera Bank BGŻ pozostał Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice).

Najdłuższy etap tegorocznej edycji tradycyjnego wyścigu, prowadzący z Żar do Leśnej, stał pod znakiem akcji trójki zawodników, którzy niedługo po starcie odskoczyli od peletonu. Mateusz Komar, Piotr Gawroński (CCC Polsat Polkowice) i Paweł Krzywania (Warmińsko-Mazurski KS) jechali na czele przez 160 kilometrów, ale na ostatnich kilometrach słabnących uciekinierów zaczął doganiać rozpędzony peleton.

Z czołowej trójki tylko Komar zachował resztki sił i dotarł samotnie do mety, sięgając po etapowe zwycięstwo. Z peletonu najszybszy był Tomasz Smoleń, a na trzeciej pozycji finiszował kolejny raz Adam Wadecki (BDC MarcPol).

Rywalizacja na trasie do Leśnej nie przyniosła większych przetasowań w klasyfikacji. Stępniak ma nadal cztery sekundy przewagi nad kolegą z ekipy CCC Tomaszem Kiendysiem i osiem nad ubiegłorocznym triumfatorem BGŻ Proligi Łukaszem Bodnarem (Bank BGŻ).

Piątkowy etap był ostatnią okazją do popisów sprinterskich. W sobotę organizatorzy zaplanowali bowiem dwa trudne, górzyste etapy – jazdę na czas i odcinek z Kowar do Karpacza.

 

 

Lider wyścigu – Grzegorz Stępniak

 

Sylwester Janiszewski

 

Wyniki szóstego etapu (Żary – Leśna, 184,2 km):

1. Mateusz Komar (BDC MarcPol) – 4:20.21
2. Tomasz Smoleń (Bank BGŻ) – strata 11 s
3. Adam Wadecki (BDC MarcPol)
4. Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice)
5. Damian Walczak (BDC MarcPol)
6. Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) – wszyscy ten sam czas

 

Klasyfikacja generalna po sześciu etapach:

1.Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) – 16:18.57
2.Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) – strata 4 s
3.Łukasz Bodnar (Bank BGŻ) – 8 s

Sobota jest ostatnim dniem wyścigu. Przed południem kolarze wystartują w górskiej czasówce z Kowar na przełęcz Okraj (11,6 km), a po południu ruszą na trasę z Kowar do Karpacza (81.9 km) z kilkoma trudnymi górskimi premiami.

Generalnym sponsorem Bałtyk – Karkonosze Tour 2012 jest Bank BGŻ SA.

źrodło: bgzproliga.pl, fot. Robert Krajewski