Aktualności

Bałtyk – Karkonosze – Grzegorz Stępniak ponownie najszybszy

Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) ponownie okazał się najszybszy z peletonu wygrywając we wtorek drugi etap kolarskiego wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour.

Imponującym skutecznym finiszem, kolarz polkowickiej ekipy wyprzedził dwójkę kolarzy z BDC MarcPol – Konrada Dąbkowskiego i Roberta Radosza.

Niezbyt długi (105 km) i płaski popołudniowy etap ze startem i metą w Świdwinie przebiegał pod dyktando trzech czołowych polskich grup zawodowych – CCC Polsat Polkowice, Banku BGŻ i BDC MarcPol. Kolarze tych ekip kontrolowali sytuację i skutecznie likwidowali wszelki próby ataków. Po około 70 kilometrach peleton co prawda podzielił się, ale przewaga pierwszej grupki była niewielka, a w dodatku po kilku minutach obie grupy musiały zatrzymać się przed zamkniętym przejazdem kolejowym. Sędziowie, z uwagi na małą różnicę czasu, nie zastosowali nawet neutralizacji i cała grupa znów jechała razem.

Przed wjazdem na rundy tempo znacznie wzrosło i peleton znów pękł na dwie części. W pierwszej znaleźli się zawodnicy walczący o etapowe zwycięstwo i rozprowadzający ich koledzy, druga stopniowo traciła dystans i na metę przyjechała już ze stratą trzech minut.

W czołówce trwała walka o jak najlepsze pozycje do końcowego sprintu. Pecha mieli kolarze Banku BGŻ, których w końcówce prześladowały defekty. Bardzo skutecznie rozegrali ostatnie kilkaset metrów podopieczni Dariusza Banaszka z BDC, ale nie zdołali pokonać Grzegorza Stępniaka. Tuż za nim ukończył etap młody, utalentowany sprinter Konrad Dąbkowski, a na najniższym stopniu podium stanął „weteran” krajowego peletonu Robert Radosz.

W środę uczestników wyścigu czekają dwa etapy – przedpołudniowa czasówka (28 km) i jazda ze startu wspólnego (106 km) w Nowogardzie.

 

Wyniki drugiego etapu:

1. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) – 2:22.38

2. Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol)

3. Robert Radosz (BDC MarcPol)

4. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ)

5. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)

6. Tomasz Smoleń (Bank BGŻ) – wszyscy ten sam czas

 

Klasyfikacja po dwóch etapach:

1. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) – 7:21.55

2. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) strata 14 s

3. Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol) – 15 s

4. Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ) ten sam czas

5. Robert Radosz (BDC MarcPol) – 17 s

6. Konrad Czajkowski (Bank BGŻ) ten sam czas

 

źródło: informacja prasowa