Aktualności

Bałtyk-Karkonosze: Kiendyś wygrywa 1.etap i zostaje liderem

Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) został zwycięzcą 1.etapu, XX Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk – Karkonosze Tour.

Podczas 1.etapu wyścigu, kolarze mieli do pokonania trasę o niewielkiej długości, która wynosiła zaledwie 105,5 kilometra i prowadziła po dość płaskich terenach Pobrzeża Szczecińskiego, obejmującego w większości Równinę Gryficką. Kolarze wystartowali z Kołobrzegu i po przejechaniu wyznaczonego dystansu, finiszowali na mecie w Gryficach.

Po przejechaniu około 30 kilometrów z peletonu odjechała grupa pieciu kolarzy w składzie: Tomasz Kiendyś, Łukasz Bodnar (BGŻ Team), Kamil Gradek (GKS Cartusia Kartuzy), Dariusz Baranowski (BDC MarcPol Team) oraz Jarosław Rębiewski (KTK-Kalisz). Ucieczka zgodnie współpracując uzyskała znaczną przewagę i mimo szaleńczej pogoni peletonu, śmiałkom udało sie dojechać do mety w Gryficach zachowując 20 sekundową przewagę nad peletonem. Jako pierwszy z grupki uciekinierów finiszował kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Tomasz Kiendyś, pokonując Łukasza Bodnara (BGŻ Team) i Kamila Gradka (GKS Cartusia Kartuzy).

Tomasz Kiendyś odnosząc zwycięstwo etapowe został jednocześnie liderem wyścigu i do popołudniowego, 2.etapu wyścigu z Gryfic do Nowogardu, wystartuje w żółtej koszulce lidera.

 

Wyniki 1.etapu wyścigu, Kołobrzeg – Gryfice, 105,5 km

1. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) 2:24:25
2. Łukasz Bodnar (BGŻ Team)
3. Kamil Gradek (GKS Cartusia Kartuzy)

6. Sylwester Janiszewski 0:20
15. Nikolay Mihaylov
16. Bartłomiej Matysiak
17. Marek Rutkiewicz
19. Łukasz Owsian
28. Kamil Zieliński
32. Grzegorz Stepniak
53. Paweł Charucki
57. Adrian Honkisz
67. Piotr Gawroński
69. Mateusz Taciak