Aktualności

Bałtyk – Karkonosze – Konrad Dąbkowski zwycięzcą 6.etapu, Matysiak drugi

Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol) wygrał w piątek w Leśnej szósty etap kolarskiego wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour wyprzedzając na finiszu Bartłomieja Matysiaka (CCC Polsat Polkowice) i Błażeja Janiaczyka (Bank BGŻ).

Niezbyt trudny etap z Kożuchowa (rodzinnej miejscowości Zbigniewa Sprucha) do Leśnej miał dość spokojny przebieg. Próbę ucieczki podjęło co prawda pięciu kolarzy i przez wiele kilometrów jechali na czele, ale kończących trasę rundach zostali doścignięci przez rozpędzony peleton. W tej sytuacji spodziewać się było można, że o piąte z kolei zwycięstwo etapowe w wyścigu walczyć będzie Grzegorz Stępniak.

Tym razem jednak sprinterowi z CCC Polsat Polkowice nie dopisało szczęście – defekt na ostatnich kilometrach spowodował, że został za grupą i zamiast szykować się do finiszu musiał gonić główną grupę. Próbował go zastąpić Bartłomiej Matysiak, ale na ostatnich metrach musiał uznać wyższość młodego Konrada Dąbkowskiego z BDC MarcPol.

Etap okazał się bardzo udany dla podopiecznych Dariusza Banaszka – Dąbkowski stanął na najwyższym podium, a inny kolarz BDC Kamil Gradek zachował koszulkę lidera i nadal ma 17 sekund przewagi nad szóstym w piątek na mecie Mateuszem Taciakiem.

Do zakończenia szóstej w tym sezonie imprezy z cyklu BGŻ ProLigi pozostały już tylko dwa sobotnie etapy – czasówka pod górę na przełęcz Okraj i górski odcinek z Piechowic do Karpacza.

Różnice w czołówce klasyfikacji są nadal sekundowe co zapowiada zaciętą walkę, szczególnie podczas jazdy na czas. Gradek pokazał już swoje umiejętności w tej specjalności, ale zaatakują zapewne jego pozycję kolarze CCC Polsat Polkowice – Mateusz Taciak (strata 17 s) i Bułgar Nikołaj Michajłow, jeden z najlepszych w swym kraju „czasowców” (strata 20 s).

 

Wyniki szóstego etapu:

1. Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol) – 3:56.36

2. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)

3. Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ)

4. Artur Detko (Las Vegas Power Drink)

5. Mariusz Gil (Kwadro-Stannah)

6. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) – wszyscy ten sam czas

 

Klasyfikacja po sześciu etapach:

1. Kamil Gradek (BDC MarcPol) – 17:21.20

2. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) – strata 17 s

3. Nikołaj Michajłow (Bułgaria/CCC Polsat Polkowice) – 20 s

4. Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice) – 25 s

5. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ) – 47 s

6. Robert Radosz (BDC MarcPol) – 1.01

 

źródło: informacja prasowa