Aktualności

Bałtyk – Karkonosze – Mateusz Taciak liderem po górskiej czasówce

Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) wygrał siódmy etap wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour – jazdę indywidualną na czas pod górę i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Przed górską „czasówką”, prowadzącą z Kowar na przełęcz Okraj (11,6 km), Taciak zajmował drugie miejsce, ze stratą 17 sekund do prowadzącego Kamila Gradka (BDC MarcPol). Gradek, który wygrał trzeci etap wyścigu, płaską czasówkę w Nowogradzie i zdobył żółtą koszulkę lidera Banku BGŻ, tym razem musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego kolegi. Młody, 22-letni kolarz BDC MarcPol zajął na siódmym etapie szóste miejsce, spadając na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej.

Na trudnym podjeździe na Okraj ((średnie nachylenie ponad pięć procent, maksymalne – 12 procent) Taciak wyprzedził Marka Cieślika z ekipy Bank BGŻ oraz kolegę z drużyny, triumfatora ubiegłorocznej edycji Bałtyk – Karkonosze, Bułgara Nikołaja Michajłowa.

W klasyfikacji po siedmiu etapach Taciak wyprzedza o 56 sekund Michajłowa i o 1.08 Kamila Gradka. Mateusz Taciak nie tylko zdobył kolejne punkty do klasyfikacji BGŻ ProLigi, w której jest wiceliderem, ustępując koledze z ekipy Markowi Rutkiewiczowi, ale i stanął przed wielką szansą wygrania całej imprezy.

Do zakończenia tradycyjnego wyścigu pozostał bowiem już tylko jeden etap, który odbędzie się w sobotę po południu i prowadzi z Piechowic do Karpacza (89,5 km). Na trasie znajdują się aż cztery górskie premie, ale wysoka forma Taciaka i jego kolegów z CCC Polsat Polkowice sprawia, że trudno im będzie wydrzeć zwycięstwo.

 

źródło: informacja prasowa