Aktualności

Bałtyk-Karkonosze: Stępniak kolejny raz na podium

Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice), po finiszu z peletonu, został zwycięzcą 3.etapy wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour. Jest to kolejny wygrany etap podczas tegorocznej edycji wyścigu. Liderem wyścigu pozostaje nadal Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice).

Kolejny, 3.etap wyścigu rozgrywano na 114 kilometrowej trasie wokół Zbąszynka, gdzie wyznaczono zarówno start jak i metę wyścigu. Na początku kolarze pokonywali trzy rundy w mieście by następnie skierować się na trasę która prowadziła przez Siedlec, by ponownie powrócić na rundy w Zbąszynku i rozegrać finisz. Trasa całego etapu bardzo płaska, co spowodowało, że etap był bardzo szybki, sprzyjający kolarzom specjalizującym się w sprinterskich finiszach.

Od samego startu peleton narzucił bardzo ostre tempo, mimo to były liczne „skoki” i próby odjazdów. Na około 60 kilometrze odjechała piątka kolarzy, a w niej m.in. Piotr Gawroński i Bułgar Nikolay Mihaylov z CCC Polsat Polkowice. Przed wjazdem na finałowe rundy w Zbąszynku odjazd ten został zlikwidowany i do ataku ruszył samotnie Marcin Sapa z BDC MarcPol. Zyskał nad peletonem około 1 minuty przewagi, ale ekipy BGŻ Team i CCC Polsat Polkowice zgodnie współpracując, spowodowały, że na ostatniej finałowej rundzie ucieczka Sapy została zlikwidowana. Do walki o etapowe zwycięstwo ruszyły ekipy rozprowadzając swoich sprinterów.

Po kolejne zwycięstwo etapowe sięgnął Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) pokonując swojego rówieśnika, Konrada Dąbkowskiego (BDC MarcPol) i doświadczonego sprintera Adama Wadeckiego (BDC MarcPol), również kolarza BDC.

Bardzo lubię takie finisze – powiedział na mecie Grzegorz Stępniak. Zostałem perfekcyjnie rozprowadzony przez kolegów z ekipy a w szczególności przez: Bartka Matysiaka i Sylwka Janiszewskiego, którzy jako ostatni dowozili mnie do mety. Sama końcówka należała już tylko do mnie. Cieszę się bardzo, że takim sposobem, przy wydatnej pomocy całej ekipy, kolejny już raz staję na podium jako zwycięzca. Dziękuję im za to bardzo.

Liderem wyścigu po trzech etapach pozostaje nadal Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice). Wyprzedza o 5 sek. Łukasza Bodnara (BGŻ Team) i o 9 sek. Kamila Gradka (Cartusia Kartuzy).

 

Wyniki 3. Etapu, Zbąszynek – Zbąszynek, 114 km

1. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) – 2:38.38
2. Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol)
3. Adam Wadecki (BDC MarcPol)

10. Sylwester Janiszewski
16. Marek Rutkiewicz
30. Tomasz Kiendyś
32. Łukasz Owsian
35. Batłomiej Matysiak
36. Kamil Zieliński
42. Paweł Charucki
46. Mateusz Taciak
47. Adrian Honkisz
58. Nikolay Mihaylov
64. Piotr Gawroński

 

Klasyfikacja generalna po trzech etapach:

1. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) – 6:21.47
2. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ) – strata 5 s
3. Kamil Gradek (Cartusia Kartuzy) – 9 s

5. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) – 13 s

W środę zostanie rozegrany 4.etap wyścigu, podczas którego kolarze rywalizować będą na rundach w Wolsztynie, na trasie o łącznej długości 54 kilometry. Etap rozgrywany będzie w formie kryterium ulicami miasta, z premiami punktowymi na każdym z 21 okrążeń.