Aktualności

Bałtyk-Karkonosze: Stępniak na podium 2.etapu

Zwycięzcą popołudniowego, 2.etapu wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour, został kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice, Grzegorz Stępniak. Liderem wyścigu pozostaje nadal Tomasz Kiendyś.

Podczas popołudniowego, drugiego etapu wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour, kolarze ścigali się na bardzo krótkim odcinku, który prowadził z Gryfic do Nowogardu i miał on zaledwie 67 kilometrów. Etap przebiegał po płaskim terenie, co wskazywało, że peleton najprawdopodobniej w komplecie dojedzie do mety w Nowogardzie i walkę o etapowe zwycięstwo stoczą sprinterzy.

I tak się rzeczywiście stało. Mimo wielu prób odjazdów i ataków inicjowanych przez kolarzy wielu ekip, nikomu nie udało się na dłużej odjechać z peletonu. Na ostatnich rundach ulicami Nowogardu, do mety podążał prawie cały peleton w komplecie. Na czele mocno pracowały ekipy, wypracowując dogodne pozycje do ataku swoim sprinterom.

W sprinterskim pojedynku, po raz kolejny w tym sezonie, młody zawodnik CCC Polsat Polkowice, Grzegorz Stępniak poradził sobie z doświadczonymi sprinterami i został zwycięzcą 2.etapu. Na mecie w Nowogardzie pokonał Adama Wadeckiego (BDC MarcPol Team), Błażeja Janiaczyka (BGŻ Team) i Tomasza Smolenia (BGŻ Team).

Liderem wyścigu po rozegraniu dwóch etapów pozostaje nadal Tomasz Kiendyś, który o 5 sek. wyprzedza Łukasza Bodnara (BGŻ Team) i o 9 sek. Kamila Gradka (Cartusia-Kartuzy).

 

Wyniki 2. etapu Gryfice – Nowogard, 67,4 km

1. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) 1:18.54
2. Adam Wadecki (BDC MarcPol)
3. Błażej Janiaczyk (BGŻ Team)

7. Bartłomiej Matysiak
17. Kamil Zieliński
19. Mateusz Taciak
23. Tomasz Kiendyś
30. Nikolay Mihaylov
31. Łukasz Owsian
32. Adrian Honkisz
33. Paweł Charucki
66. Piotr Gawroński
75. Sylwester Janiszewski

 

Klasyfikacja generalna po dwóch etapach:

1.Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) – 3:43:09
2.Łukasz Bodnar (Bank BGŻ) – 5 s
3.Kamil Gradek (Cartusia Kartuzy) – 9 s

6. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) – 23 s