Aktualności

Bałtyk – Karkonosze Tour: Stosz 6. na etapie 3.

Patryk Stosz przyprowadził peleton, który przyjechał za zwycięską ucieczką, zajmując 6.miejsce na 3. etapie Bałtyk – Karkonosze Tour.

Info: 18 maja, Kożuchów – Kowary, 164,5km

Trasa: pagórkowata

Wietrzny i płaski początek zmagań spowodował sporo nerwowości w peletonie. Stawka się dzieliła i z tego chaosu w końcu wyłoniła się 5-osobowa czołówka. Przez pewien czas pościg za nimi prowadziła kilkunastoosobowa grupka kontratakująca, a jechał w niej Patryk Stosz.

Współpraca wśród goniących nie układała się jednak najlepiej i zostali oni wchłonięci przez peleton ok. 40km przed końcem. Także główna grupa była zdezorganizowana, zespoły nie potrafił dojść do porozumienia o tym kto ma gonić i skrzętnie to niezdecydowanie wykorzystali atakujący.

Po raz drugi w tym wyścigu ucieczka dojechała do mety, a w końcówce oderwał się jeszcze triumfator prologu, Philipp Walsleben (P&S Team Thüringen). Odniósł on etapowe zwycięstwo, przyjeżdżając kilka sekund przed swoimi byłymi towarzyszami z odjazdu, Sergey’em Luchshenko (Astana City) i Richardem Larsenem (Ryska Posten). Ten ostatni objął natomiast prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Patryk Stosz przyprowadził główną grupę, zajmując w Kowarach 6.miejsce. Straciła ona do zwycięzcy 2:37.