Bałtyk-Karkonosze: trzecie podium Stępniaka

Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) nie dał szans rywalom i po raz trzeci stanął na najwyższym stopniu podium, zostając zwycięzcą 4.etapu wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour. W klasyfikacji generalnej wyścigu nadal prowadzi Tomasz Kiendyś.

Podczas kolejnego dnia ścigania na trasach od Bałtyku do Karkonoszy, kolarze przystąpili do rywalizacji w Wolsztynie, gdzie w ramach 4.etapu rozegrano wieczorne kryterium ulicami miasta. Mieli do przejechania dystans 54 kilometrów podzielony na 21 rund po 2600 m każda. Na każdej z rund rozgrywano punktowane premie, które zaliczały się do klasyfikacji punktowej kryterium. Zwycięzcą 4.etapu pozostał kolarz który jako pierwszy minął metę po przejechaniu całego dystansu kryterium.

Tuż po starcie peletonu, bardzo mocne tempo podyktowali kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice, doprowadzając do całkowitego porwania peletonu. Na każdej z rund ostro walczyli o punkty a w szczególności bardzo aktywny był Sylwester Janiszewski, który zebrał największą ilość punktów i wygrał kryterium na punkty.

W walkę o końcowe zwycięstwo etapowe, ekipa CCC Polsat Polkowice od początku wyścigu niepodzielnie „rozdająca karty”, znowu w perfekcyjny sposób rozprowadziła Grzegorza Stępniaka, który nie dał najmniejszych szans swoim rywalom i po raz trzeci jako pierwszy finiszował na mecie kryterium. Pokonał sprintera BDC MarcPol Team, Adama Wadeckiego i kolegę z ekipy, Sylwestra Janiszewskiego.

Żółta koszulka lidera wyścigu nadal jest w posiadaniu Tomasza Kiendysia (CCC Polsat Polkowice).