Aktualności

Banaszek 10. w belgijskim Handzame Classic

Alan Banaszek ponownie był wśród najszybszych w belgijskiej jednodniówce, finiszując na 10.pozycji w Handzame Classic (1.1). Aktywni tego dnia byli również Patryk Stosz i Jonas Koch, którzy zaprezentowali się z dobrej strony w ucieczkach. 

Info: 17 marca, Bredene – Kortemark, 197,1km

Traska: płaska, wiele krótkich, brukowanych „hopek”

valencia

Ucieczka z Patrykiem Stoszem oderwała się niedługo po starcie. Znalazło się w niej 10 kolarzy – Conor Dunne (Aqua Blue), Max Kanter (Sunweb Development), Maxime Farazijn (Sport Vlaanderen-Beloise), Taco van der Hoorn (Roompot), Timothy Stevens (Pauwels Sauzen), Jason Lowndes (Isreal Academy), Rob Ruijgh (Tartelleto-Isorex) i Giacomo Berlato (Nippo Vini Fantini). Musieli oni bardzo zgodnie współpracować, by odpierać wczesną pogoń peletonu, wywołaną silnym bocznym wiatrem. Kilka grup postanowiło rozerwać stawkę w tych ciężkich warunkach i ci najlepiej ustawieni, zdołali przeskoczyć do czołówki i utworzyć nową, 32-osobową grupę prowadzącą.

Po kilkudziesięciu minutach zażartej pogoni wszyscy zawodnicy się zjechali i wyścig rozpoczął się od początku. Ok. 70 kilometrów przed metą z dużego peletonu zaatakował Jonas Koch, a z nim zabrał się Timothy Stevens.

Kilka kilometrów dalej do tej dwójki dołączyli kolejni, Iljo Keisse (Quick-Step Floors), Lukas Postlberger (Bora – Hansgrohe), Alex Kirsch (WB Veranclassic Aqua Protect) i Mads Schmidt (Team Katusha – Alpecin).

Duża grupa pościgowa trzymała ucieczkę Kocha na ok. 40-50 sekundowej „smyczy”, by doścignąć ją 35 kilometry przed metą. Od tego momentu nikt nie przeprowadził bardzie zdecydowanej akcji i o wszystkim zadecydował masowy sprint. Kolarze CCC Sprandi Polkowice byli bardzo widoczni na końcowych kilometrach, starając się ustawić Alana Banaszka do decydującej rozgrywki. Młody zawodnik zdołał wykorzystać pracę grupy i sięgnąć po 10.miejsce na mecie. Dla 19-latka był to drugi występ w tym tygodniu, w którym finiszował w czołowej „10”, po 9.lokacie w Nokere Koerse (1.HC).

Kristoffer Halvorsen (Team Joker Icopal) był najszybszy na finałowej prostej, pokonując Adama Blythe’a (Aqua Blue) i Kenny Dehaesa (Wanty – Groupe Gobert).

Wyniki