Aktualności

Banaszek 6. w Mem. Andrzeja Trochanowskiego

Alan Banaszek zajął 6.miejsce w jednodniowym wyścigu klasy UCI 1.2, Memorial Andrzeja Trochanowskiego, wygranym przez Aloisa Kankovsky’ego.

Info: 1 maja, Baboszewo-Baboszewo, 168,8km

Trasa: płaska, osiem rund po 21 kilometrów

Pomimo kilku wykonanych prób, kolarze CCC Sprandi Polkowice nie załapali się do głównej ucieczki. Sztuka ta powiodła się natomiast szóstce – Paweł Charucki, Dominik Oborski, Paweł Cieślik, Bartosz Warchoł, Szymon Krawczyk, Oleksandr Prevar. Wypracowali oni 2-minutową przewagę, która później przez długi czas była kontrolowana była „pomarańczowych”.

Dzięki ich pracy grupka została doścignięta ok. 70km przed metą. Mocne tempo sprawiło, że stawka podzieliła się na kilka grupek, a na czele wyłoniło się ok. 20 zawodników. Wśród nich był Alan Banaszek i Mateusz Taciak.

Na końcowych kilometrach z czołówki odpadł Taciak, który wraz z innymi kolegami z zespołu mocno pracował przez większość dnia. Z przodu pozostał jednak Banaszek i to on reprezentował polkowicką ekipę w sprincie.

Zajął w nim 6.lokatę, a wygrał Alois Kankovsky (Elkov – Author Cycling Team). Czech wyprzedził Grzegorza Stępniaka (Wibatech 7r Fuji) i Eryka Latonia (Hurom).

Wyniki