Aktualności

Banaszek bliski wygranej w Visegrad 4 Bicycle Race- GP Slovakia 

Alan Banaszek wywalczył swoje pierwsze podium w sezonie 2018, zajmując drugie miejsce w Visegrad 4 Bicycle Race- GP Slovakia (1.2).

Info: 31 marca, Bratislava – Orechová Potôň, 158,7km

Trasa: płaska

Zaatakowaliśmy całą drużyną już na 10.kilometrze i porwaliśmy peleton. Grupka, która wtedy się uformowała dojechała do mety – opowiada Alan Banaszek. – Wszyscy zgodnie w niej pracowali, a w końcówce, ok. 30km przed metą, postanowiliśmy jeszcze mocniej nacisnąć na pedały. Po kilku skokach oderwał się Kamil Gradek. Został on jednak doścignięty jedną rundę przed końcem, na torze wyścigowym, 6km przed metą. Kamil pomimo tej akcji miał jeszcze siły, by pomóc mi w końcówce w sprincie. Zacząłem finiszować pierwszy, ale Maciej Paterski wyszedł mi z koła i sięgnął po wygraną. Jest pewien niedosyt, ponieważ zawsze celuję w zwycięstwo, ale cieszy na pewno to, że mogłem dziś liczyć na pomoc kolegów z ekipy i za to im dziękuję.

Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice sprawili, że wyścig był bardzo szybki i ciężki praktycznie od samego startu. Czterech z nich zaatakowało w początkowej fazie rywalizacji, formując silną, 12-osobową ucieczkę. Znaleźli się w niej Paweł Franczak, Alan Banaszek, Piotr Brożyna i Kamil Gradek. Frantisek Sisr oraz Mateusz Taciak jechali w mocno przerzedzonym peletonie, choć drugi z nich stracił z nim kontakt po kraksie.

Pierwsza grupa systematycznie powiększała przewagę, a mocnego tempa nie wytrzymywali kolejni kolarze. „Pomarańczowi” cały czas jednak w komplecie pedałowali na czele i na finałowe 25 kilometrów wjechali z zapasem 1:45.

Pomimo kilku akcji 8-osobowa czołówka utrzymała się razem i o wszystkim zadecydował sprint na torze wyścigowym. Drugie miejsce zajął w nim Alan Banaszek, przegrywając jedynie z Maciejem Paterskim. Podium uzupełnił Rok Korosec.