Aktualności

Banaszek drugi w Memoriale Romana Siemińskiego

Alan Banaszek zajął drugie miejsce w Memoriale Romana Siemińskiego, przegrywając jedynie z utytułowanym sprinterem, Aloisem Kankovsky’m.

Info: 2 maja, Raciąż – Raciąż, 174,6km

Trasa: płaska, dziewięć 19-kilometrowych rund

Zawodnicy czeskiej grupy Elkov-Author byli dzisiaj bardzo silni. Mocno wiało i porwali oni całą stawkę na rantach. Na końcowe kilometry wjechaliśmy w 10-osobowej grupce, w której było 6 przedstawicieli tej ekipy. Przed finiszem próbowali oni ataków, jednak po całym dniu ciężkiej pracy te przyspieszenia nie były już tak skuteczne – opowiadał Alan Banaszek.

W sprincie Czesi rozprowadzali Kankovsky’ego, a na jego kole jechał Grzegorz Stępniak. Gdy rozpoczął się finisz zdołałem go wyprzedzić, a przed kreską minąłem też rozprowadzającego Hacecky’ego. Kankovsky był już jednak dziś poza zasięgiem i wygrał o pół roweru. Teraz przede mną wyścig CCC Tour Grody Piastowskie, na którym też będę chciał powalczyć o wysokie lokaty.

Decydujący atak został przeprowadzony na początku zmagań. Z powodu silnego wiatru zaraz po starcie, peleton kilka razy się dzielił i łączył, by w końcu na czele uformowała się 16-osobowa ucieczka. Jechało w niej kilku przedwyścigowych faworytów, a wśród nich m.in. Alan Banaszek i Patryk Stosz. Razem powiększali oni przewagę, zabierając grupie zasadniczej chęć do pogoni.

40 kilometrów przed kreską prowadzący mieli ponad 6 minuty przewagi i było oczywistym, że zwycięzca zostanie wyłoniony z tej kilkunastoosobowej czołówki.

Było w niej aż 6 kolarzy czeskiej ekipy Elkov-Author i przerzedzili oni grupkę do 10 zawodników. Selekcji nie przetrwał Stosz, ale Banaszek utrzymał się z najsilniejszymi.

Młody sprinter CCC Sprandi Polkowice był najbliższy pokonania Aloisa Kankovsky’ego w sprincie, ale ostatecznie musiał zadowolić się drugą lokatą. Trzeci był Vojtech Hacecky, uzupełniając podium.

Wyniki