Aktualności

Banaszek wygrywa ostatni etap CCC Tour – Grody Piastowskie, Pluciński 2. w generalce

Alan Banaszek zwyciężył po masowym sprincie w Polkowicach, w ostatnim etapie CCC Tour – Grody Piastowskie. Leszek Pluciński ukończył natomiast wyścig na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej, a cały zespół triumfował w klasyfikacji drużynowej.

Info: Etap 3, 7 maja, Głogów – Polkowice, 130,8km

Trasa: głównie płaska z dwoma podjazdami 2.kategorii pod koniec etapu

C3hO7ktWcAA4mtg

Etap rozpoczął się zgodnie z tradycyjnym scenariuszem, od serii ataków. Ich wynikiem było powstanie 5-osobowej ucieczki, w której miejsce wywalczył sobie Piotr Brożyna. Z nim zabrali się też Kamil Gradek (One Pro Cycling), Christopher Hatz (Team Lotto – Kern Haus), Bartosz Warchoł (Hurom) i Adam Stachowiak (Voster). Zbudowali oni prawie 2-minutową przewagę, kontrolowaną przez Wibatech 7r Fuji i Tirol Cycling Team.

Hatz był pierwszym z uciekinierów, który odpadł z czołówki, a cała grupka została skasowana na ostatniej 25-kilometrowej rundzie wokół Polkowic, ok. 9 kilometrów przed metą.

„Pomarańczowi” zaczęli wtedy przechodzić na czoło grupy, przygotowując pozycję dla swojego sprintera, Alana Banaszka. Młody kolarz znakomicie wykończył pracę kolegów, sięgając po zwycięstwo po finiszu z peletonu.

Wszystko poszło zgodnie z planem. Obecność Piotra Brożyny w ucieczce zwolniła nas z obowiązku pogoni ucieczki i mogliśmy się skupić na końcówce – opowiadał Alan Banaszek. – 3 kilometry przed metą ustawiliśmy nasz „pomarańczowy” pociąg. Szyki próbowali pokrzyżować nam kolarze Wibatech 7r Fuji, ale byliśmy dziś na tyle silni, by odeprzeć ich napór. Rozprowadzenie było idealne. Sprint rozpocząłem co prawda dosyć wcześnie, ale do samej kreski tylko dokładałem kolejne waty i nie dałem się wyprzedzić. Możemy być zadowoleni z naszej postawy w tym wyścigu. Wygraliśmy etap, trzy razy finiszowaliśmy w czołowej „3” oraz triumfowaliśmy w klasyfikacji drużynowej. Naszym celem było zwycięstwo w generalce, ale druga lokata Leszka Plucińskiego też daje nam sporo satysfakcji.

Marek Rutkiewicz (Wibatech 7r Fuji) wjechał na metę w Polkowicach w peletonie, zapewniając sobie trzecią wygraną w klasyfikacji generalnej w tym wyścigu. Podium uzupełnił Emanuel Piaskowy (Team Hurom).

Wyniki