Aktualności

Banaszek wygrywa prolog Bałtyk – Karkonosze Tour

Alan Banaszek wygrał prolog Bałtyk-Karkonosze Tour i został pierwszym liderem wyścigu. Dla młodego kolarza CCC Sprandi Polkowice to drugie tego typu zwycięstwo w tym sezonie, po triumfie w kryterium w Legnicy, które przed kilkunastoma dniami otworzyło CCC Tour – Grody Piastowskie. 

Zawodnicy rywalizowali na ponad 1-kilometrowej rundzie w Kołobrzegu, w formule podobnej do tej z poprzednich lat. Najpierw kolarze zostali podzieleni na kilka grup, a w każdej jechało 2 kolarzy z jednej z ekipy. Po tych eliminacjach, do wielkiego finału awansowało 34 najlepszych. Alan Banaszek nie miał problemów z tym, by wywalczyć przepustkę do kolejnej fazy, a pozostali „pomarańczowi” postanowili oszczędzać „nogę” na właściwe etapy i nie angażowali się przesadnie.

W finale liczyło się przede wszystkim to, kto zbierze najwięcej punktów na poszczególnych rundach, nie sprint na kreskę. Ja skupiłem się na tych tłustych okrążeniach. Zdołałem wygrać jedno z nich, a na kilku innych finiszować w czołówce. Punktowałem regularnie, co przełożyło się na końcowy triumf i koszulkę lidera – opowiadał 19-letni Alan Banaszek.

Zawodnik CCC Sprandi Polkowice pokonał w klasyfikacji kryterium Eryka Latonia (Team Hurom) i Adama Stachowiaka (Voster Uniwheels). Jutro, 17 maja, odbędzie się 1. etap, z Kołobrzegu do Sławna (138km). Z uwagi na płaski profil będzie to kolejna okazja dla sprinterów.