Bartek Matysiak zdobywa Złoty Pierścień Krakowa

Zwycięzcą kryterium o Złoty Pierścień Krakowa został zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice, Bartłomiej Matysiak. Po emocjonującej walce pokonał dwóch kolarzy BDC MarcPol Team, Dariusza Rudnickiego i ubiegłorocznego zwycięzcę – Roberta Radosza.

Po raz dwudziesty dziewiąty na Starym Rynku w Krakowie kolarze stanęli do rywalizacji sportowej, której nagrodą główną był Złoty Pierścień Miasta Krakowa. Rozgrywane kryterium było jednocześnie prologiem do Małopolskiego Wyścigu Górskiego, który w dniu jutrzejszym wystartuje z Niepołomic.

Na krakowskim Rynku, do walki o złoty pierścień stanęło 96 kolarzy z polskich ekip zawodowych i amatorskich a także kolarze z zagranicy. Do pokonania mieli trasę o łącznej długości 40 kilometrów, wytyczoną uliczkami wokół Sukiennic. Trasa kryterium bardzo trudna technicznie, gdyż prowadziła po kostce brukowej z gwałtownymi zakrętami, którą kolarze musieli pokonać aż 52 razy. O tym, że nie wszyscy potrafią się ścigać w takich warunkach niech świadczy fakt, że kryterium ukończyło jedynie 9 kolarzy. Średnia prędkość z jaką zwycięzca pokonywała trasę wyniosła prawie 50 km/godz.

Tak jak podczas wczorajszego kryterium w Tarnowie, walka o zwycięstwo rozegrała się między ekipami CCC Polsat Polkowice i BDC MarcPol Team. Po bardzo emocjonującej walce właścicielem złotego pierścienia został Bartłomiej Matysiak, który 5. punktami pokonał Dariusza Rudnickiego z BDC. Trzecie miejsce zajął Robert Radosz, również z BDC, zwycięzca kryterium z 2011 r.