Aktualności

Bartłomiej Matysiak po raz trzeci triumfatorem Pucharu MON

Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) wygrywając w sobotę w Płocku kolarski wyścig o Puchar Ministra Obrony Narodowej po raz trzeci wpisał się na listę triumfatorów tej tradycyjnej imprezy. Zawodnik ekipy CCC wyprzedził na finiszu Mateusza Komara (BDC MarcPol) i Łukasza Bodnara (Bank BGŻ).

Osiemdziesięciu pięciu kolarzy z krajowych grup zawodowych, zespołów klubowych, a także narodowe młodzieżowe reprezentacje Polski , Białorusi i Słowacji wystartowały z płockiego Starego Rynku na 179-kilometrową trasę wyścigu by walczyć o Puchar Ministra Obrony Narodowej.

Kiedy kolarze opuścili Płock i rozpoczęli pokonywanie dużych, 30-kilometrowych rund, w peletonie rozpoczęły się liczne ataki, które doprowadziły do porozrywania go na mniejsze grypy. Bardzo uciążliwym tego dnia okazał się dość silnie wiejący wiatr, który na pewnych odcinkach, trasy mocno dawał się kolarzom we znaki. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów na czele utworzyła się grupa 15. kolarzy, wśród których znaleźli się reprezentanci czterech czołowych grup zawodowych (Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Mateusz Nowak, Bartek Matysiak (wszyscy CCC Polsat Polkowice), Łukasz Bodnar, Tomasz Smoleń, Mariusz Witecki, Konrad Czajkowski (wszyscy Bank BGŻ), Robert Radosz, Marcin Sapa, Mateusz Komar (wszyscy BDC MarcPol), Jarosław Rębiewski, Wojtek Skarżyński, Adam Wadecki (wszyscy Las Vegas Power Energy Drink) i Sławomir Chrzanowski (Regionalna Śląsk). Peleton próbował gonić, ale bez udziału CCC, BDC MarcPol, Banku BGŻ i Las Vegas nie był w stanie zmniejszyć różnicy. Przewaga czołówki wzrosła do kilku minut i szybo stało się jasne, że w tym właśnie gronie znajduje się przyszły zwycięzca.

Już na wjeździe na małe, 3-kilometrowe rundy uliczkami Starego Miasta, zaatakowała trójka zawodników: Matysiak, Bodnar i Komar. Ścigająca ich dwunastka także podzieliła się na mniejsze grupki, samotnie próbował kontratakować Mariusz Witecki, ale w pościg ruszył między innymi doświadczony Marcin Sapa. Matysiak z dwójką współtowarzyszy utrzymał jednak 40 sekundową przewagę, która pozwoliła im we własnym gronie rywalizować o zwycięstwo. Na ostatnią prostą na pierwszej pozycji wjechał kolarz CCC Polsat Polkowice. Udało mu się obronić przed ścigającym go zaciekle Mateuszem Komarem, a Bodnar, który mocno pracował w ucieczce nie był w stanie nawiązać już walki i z kilkusekundową stratą dojechał do mety na trzecim miejscu.

„Wiedziałem, że jestem szybszy na finiszu od Łukasza, ale musiałem się napracować, żeby wygrać z Mateuszem Komarem. Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz trzeci byłem najszybszy w tym wyścigu i muszę podziękować kolegom z drużyny, którzy mocno napracowali się w ucieczce i umożliwili mi decydującą akcję” – powiedział na mecie wyścigu Bartłomiej Matysiak.

Drużynowo w Pucharze MON triumfowała ekipa BDC MarcPol przed Bankiem BGŻ i CCC Polsat Polkowice.

Wyścig był 15. Imprezą zaliczaną do klasyfikacji rankingu polskich kolarzy zawodowych – BGŻ ProLigi. Liderem pozostał Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), który wyprzedza Łukasza Bodnara (Bank BGŻ).

 

Wyniki 52. Pucharu MON (Płock, 179 km):

1. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) 4:03.23

2. Mateusz Komar (BDC MarcPol) ten sam czas

3. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ) 9 s

4. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) 36 s

5. Marcin Sapa (BDC MarcPol)

6. Adam Wadecki (Las Vegas Power Energy Drink) obaj ten sam czas

7. Mariusz Witecki (Bank BGŻ) 41

8. Tomasz Smoleń (Bank BGŻ) 1.47

9. Robert Radosz (BDC MarcPol)

10. Wojciech Skarżyński (Las Vegas Powe Energy Drink) obaj ten sam czas

13. Adrian Kurek 4:21

15. Mateusz Nowak 7:37

 

źródło: info. prasowa + własna