Aktualności

Bartłomiej Matysiak zwycięzcą 2.etapu Memoriału w Grębocicach

Zwycięzcą 2.etapu Memoriału J.Grundmanna i J.Wizowskiego został zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice, Bartłomiej Matysiak. W klasyfikacji generalnej Memoriału, najlepszym okazał się Mariusz Witecki (BGŻ Team).

Podczas drugiego dnia rywalizacji o zwycięstwo w Memoriale Grundmanna i Wizowskiego, kolarze wyruszyli na trasę etapu w bardziej komfortowych warunkach pogodowych niż dnia poprzedniego. Po przejściu gwałtownej burzy w sobotni wieczór, w niedzielę zrobiło się znacznie chłodniej, a prawie przez cały czas trwania etapu świeciło słońce i powiewał niewielki wiar. Kolarze wystartowali z rynku Starego Miasta w Głogowie na trasę której długość wynosiła 134,5 kilometra a prowadziła ona malowniczymi drogami gminy Grębocice, gdzie umiejscowiono metę etapu.

Kiedy kolarze opuścili Głogów i rozpoczął się start ostry, na czoło peletonu ustawiła się ekipa lidera (Dukla Praga) i prawie przez większość etapu konsekwentnie kontrolowała jego przebieg. Pomimo kilku prób odjazdów, wszystkie ataki były likwidowane co wskazywało, że do mety najprawdopodobniej dojedzie cały peleton. I tak też się stało.

Tuż przed wjazdem do Grębocic, peleton mocniej przyśpieszył a ekipy posiadające w swych składach sprinterów rozpoczęły przygotowania do rozprowadzania ich na finisz. W sprinterskim pojedynku o zwycięstwo na 2. etapie, Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) pokonał swojego kolegę klubowego, Grzegorza Stępniaka i zawodnika BGŻ Team, Tomasza Smolenia. Jako czwarty linię mety minął Mieszko Bulik (Chrobry Felt Głogów) a tuż za nim finiszował Mariusz Witecki z BGŻ Team.

 

Finisz Bartka Matysiaka (CCC Polsat Polkowice) na mecie 2.etapu w Grębocicach.

Ponieważ regulamin Memoriału nie przewidywał bonifikat sekundowych zarówno dla zwycięzców lotnych premii jak i etapowych a w klasyfikacji łącznej wyścigu aż 7. kolarzy miało ten sam czas  o zwycięstwie zadecydowała kolejność miejsc na obu etapach.   Mariusz Witecki (BGŻ Team) który podczas 1.etapu był na trzecim miejscu a na 2.etapie finiszował na piątym miejscu,  został zwycięzca całego Memoriału.

W klasyfikacji łącznej na 2.miejscu uplasował się Mieszko Bulik (TC Chrobry Felt Głogów), zostając jednocześnie zwycięzca w kategorii U-23. Trzecie miejsce zajął Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice).

 

Podium zwycięzców 2.etapu Memoriału J.Grundmanna i J.Wizowskiego.

Wyniki 2.etapu (Głogów – Grębocice, 134,5 km)

1. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) 3:05.31
2. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice)
3. Tomasz Smoleń (Bank BGŻ)

8. Łukasz Owsian
16. Dariusz Batek
40. Tomasz Kiendyś
48. Adrian Honkisz
53. Nikolay Mihaylov
61. Marek Rutkiewicz
63. Kamil Zieliński

Końcowa klasyfikacja Memoriału J. Grundmana i J. Wizowskiego

1. Mariusz Witecki (Bank BGŻ) 6:14.49
2. Mieszko Bulik (Chrobry Felt Głogów)
3. Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice)

5. Dariusz Batek
17. Bartłomiej Matysiak
24. Grzegorz Stępniak
28. Adrian Honkisz
31. Tomasz Kiendyś
34. Nikolay Michaylov
36. Kamil Zieliński
42. Marek Rutkiewicz