Basso triumfuje w Giro di Padania. Rutkiewicz na 9 miejscu.

Zwycięzcą wyścigu Giro di Padania został kolarz ekipy Liquigas-Cannondale, Ivan Basso. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) reprezentując barwy Polski, ukończył wyścig na wysokim 9. miejscu.

W zakończonym w sobotę 10 września wyścigu Giro di Padania kat. 2.1 UCI wzięła udział reprezentacja Polski w skład której weszli dwaj kolarze CCC Polsat Polkowice: Marek Rutkiewicz i Tomasz Marczyński a także: Piotr Gawroński, Grzegorz Haba, Łukasz Wiśniewski, Grzegorz Stępniak, Kamil Gradek i Paweł Bernaś.

Na starcie tego pięcioetapowego wyścigu stanęła m.in. czołówka kolarzy włoskich z prawie wszystkich ekip zawodowych a także reprezentacje Australii, Słowenii i Polski. Na trasę wyścigu wyruszył peleton a w nim prawie 200 kolarzy.

Wyścig okazał się bardzo dobrym startem dla polskich kolarzy. Już na pierwszym etapie bardzo aktywnie jechał młody zawodnik, Paweł Bernaś, zdobywając koszulkę najaktywniejszego kolarza wyścigu w której jechał przez dwa etapy. Na kolejnych etapach w ucieczkach zabierali się Kamil Gradek i Grzegorz Stępniak. Jednak największym sukcesem może pochwalić się Marek Rutkiewicz, który prze cały wyścig jechał bardzo aktywnie i zajmował wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej. Podczas czwartego etapu, który kończył się na wzniesieniu w Avio a San Valentino di Brentonico, Rutkiewicz przyjechał na metę na 9.miejscu i z taką lokatą ukończył wyścig.

Tomasz Marczyński zakończył wyścig na 32. miejscu.