Aktualności

BDC drużynowym mistrzem Polski. CCC z brązowym medalem

Ekipa BDC MarcPol w składzie: Robert Radosz, Piotr Kirpsza, Paweł Bernas i Kamil Gradek została drużynowym mistrzem Polski w jeździe na czas. Srebro wywalczyła ekipa BGŻ Team a srebro przypadło kolarzom CCC Polsat Polkowice.

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym rozegrano wyścigi w jeździe drużynowej na czas. Czteroosobowe ekipy kolarzy kategorii elita i U-23 miały do pokonania trasę długości 40 kilometrów która prowadziła z Warlubia przez Osiek (półmetek trasy) do Warlubia.

Na starcie stanęło 12 ekip w tym po dwie ekipy wystawiły BDC MarcPol, BGŻ Team i CCC Polsat Polkowice. W pierwszej ekipie CCC Polsat Polkowice wystartowali: Mateusz Taciak, Marek Rutkiewicz, Jarosław Marycz i Tomasz Kiendyś, natomiast w drugiej: Piotr Gawroński, Łukasz Owsian, Mateusz Nowak i Grzegorz Stępniak.

Pierwsza ekipa CCC na trasie druzynowej jazdy na czas: Rutkiewicz, Taciak, Kiendyś i Marycz.

Druga ekipa CCC na trasie jazdy druzynowej na czas: Owsian, Stępniak, Gawroński i Nowak.

 

Tytuł drużynowego Mistrza Polski obroniła ekipa BDC MarcPol w składzie: Robert Radosz, Piotr Kirpsza, Paweł Bernas i Kamil Gradek pokonując o 3 sek. ekipę Bank BGŻ jadaca w składzie: Adam Stachowiak, Błażej Janiaczyk, Łukasz Bodnar i Paweł Brylowski.

Brązowy medal  przypadł pierwszej ekipie CCC jadącej w składzie: Mateusz Taciak, Marek Rutkiewicz, Jarosław Marycz i Tomasz Kiendyś, która uzyskała czas gorszy od zwycięzcy o 17 sek.  Druga ekipa „pomarańczowych” zajęła 5. miejsce tracąc do zwycięzcy  1 min. 7 sek.

Wyniki drużynowej jazdy na czas;

1. BDC MarcPol (1) 45:43

2. Bank BGŻ Team (1) 0:03

3. CCC Polsat Polkowice (1) 0:17

4.  BDC MarcPol (2) 0:20

5. CCC Polsat Polkowice (2) 1:07

6. Las Vegas Power Energy Drink 1:22

7. Bank BGŻ Team (2) 1:50

8. Pogoń Mostostal Puławy 2:02

9. TKK Pacific Toruń 2:05

10. TC Chrobry Lasocki Głogów 2:44

11. Cartusia Stal (1) 3:16

12. Cartusia Stal (2) 12:38

Podium zwycięzców dryżynowej jazdy na czas.

Brazowi medaliści druzynowej jazdy na czas: od lewej: Mateusz Taciak, Marek Rutkiewicz, Jarosław Marycz i Tomasz Kiendyś.