Bergamasca: 28 miejsce Rutkiewicza na 2.etapie.

Zwycięzcą 2. etapu wyścigu Settimana Lombarda by Bergamasca został Włoch Sacha Modolo z ekipy Colnago-CSF Inox. W sprinterskim pojedynku na mecie w Calcinato pokonał kolegę klubowego, Manuela Bellettiego i Daniele Colli z Geox – TMC. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 28 miejscu.

Na kolejnym etapie włoskiej etapówki, kolarze rywalizowali na trasie której całkowita długość wynosiła prawie 200 kilometrów. Prowadziła ona drogami wokół miejscowości Calcinato a kolarze dziewięciokrotnie pokonywali rundy wokół miasta. Profil trasy tego etapu był wyjątkowo płaski co wskazywało na to, że walkę o zwycięstwo etapowe stoczą ekipy posiadające dobrych sprinterów.

Na 22 kilometrze trasy z peletonu odjechała trójka kolarzy: Pieter Jacobs (Topsport Vlaanderen – Mercator), Patxi Vila Errandonea Javier (De Rosa – Ceramica Flaminia) i Diego Alejandro Tamayo Matinez (Wit). Uciekinierzy zgodnie współpracując dość szybko uzyskali przewagę nad peletonem która maksymalnie wynosiła około 5 minut. Do 165 kilometra trasy trójka kolarzy jechała razem ale mocno pracujący peletonu a w szczególności ekipy posiadające sprinterów szybko zlikwidowały odjazd. Na 35 kilometrów do mety peleton jechał razem. Próbę kolejnego odjazdu zainicjowała jeszcze 26-osobowa grupa kolarzy, ale peleton skrzętnie wszystko likwidował.

Na metę w Calcinato peleton przyjechał prawie w komplecie a sprinterskim finiszem popisał się Sacha Modolo zostając zwycięzcą 2. etapu. Pokonał Manuela Bellettiego i Daniele Colli.

Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice został ponownie Marek Rutkiewicz, który finiszował na 28 miejscu.

W klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany. Liderem wyścigu pozostaje nadal Thibaut Pinot (FDJ). Marek Rutkiewicz zajmuje 28. miejsce ze strata 2:23 do lidera.