Bergamasca: 29 miejsce Marka Rutkiewicza.

Zwycięzcą 1. etapu wyścigu Settimana Lombarda by Bergamasca został Francuz Thibaut Pinot z ekipy FDJ. Samotnie wjeżdżając na metę, pokonał Simone Stortoniego (Colnago-CSF Inox) oraz Davide Rebellina (Miche-Guerciotti). Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) minął metę na 29 miejscu.

Na początek ścigania, podczas pierwszego etapu, kolarze mieli do pokonania trasę długości 177 kilometrów i nie była to wcale łatwa trasa. Świadczy o tym fakt, że spośród 185 kolarzy którzy wystartowali do rywalizacji, etapu nie ukończyło 46 kolarzy. Większość z nich nie zmieściła się w limicie czasowym w wyniku czego zostali wycofani z wyścigu. Niestety, wśród wycofanych kolarzy znalazło się 3 kolarzy CCC Polsat Polkowice: Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak i Rafał Ratajczyk.

Pozostała piątka kolarzy CCC dzielnie walczyła na trasie etapu, podczas którego peleton znacznie uległ porwaniu i na metę w Castione della Presolana wjeżdżały małe grupki. W jednej z nich, ze stratą 2 minut 13 sek. do zwycięzcy przyjechali Marek Rutkiewicz i Jacek Morajko, zajmując odpowiednio 29 i 30 miejsce. Pozostali kolarze CCC zajęli dalsze miejsca.