Bergamasca: aktywna jazda Marka Rutkiewicza.

Zwycięzcą 3. etapu wyścigu Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca został po raz drugi kolarz ekipy Colnago-CSF Inox , Sacha Modolo. Pokonał kolegę klubowego, Gianluce Brambilla i Lucę Mazzantiego z FarneseVini – Neri. Podczas etapu bardzo aktywnie jechał Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice).

3. etap wyścigu prowadził drogami wokół Alzano Lombardo a na jego trasie która wynosiła 162 kilometry, znajdował się dość wymagający podjazd na Colle Gallo. Zaraz po starcie kolarzy, na czele peletonu utworzyła się ucieczka w której jechali: Bernardo Colex Tepoz (Amore & Vita), Alessandro De Marchi (Androni Giocatolli – CIPI), Federico Rocchetti (De Rosa – Ceramica Flaminia), Ermanno Capelli (Team Vorarlberg) oraz Tyler Magner (Team Type 1). Na 140 kilometrze trasy ucieczka została zlikwidowana.

Kiedy peleton zaczął pokonywać podjazd na Colle Gallo zaatakował Marek Rutkiewicz. Za nim podążyła dwójka kolarzy jednak na szczyt podjazdu Marek wjechał jako pierwszy i uzyskał 40 sekundowa przewagę. W peletonie mocno zaczęła pracować ekipa lidera i na 5 kilometrów do mety „Rutek” został wchłonięty przez peleton. Walkę o etapowe zwycięstwo rozpoczęły ekipy sprinterów.

Drugi dzień z rzędu, najlepszy okazał się Sacha Modolo, tym razem pokonał Gianluc`ę Brambilla. Trzecia miejsce zajął Luca Mazzanti (Farnese Vini-Neri Sottoli).