Bergamaska: 1.etap dla Huzarskiego

Pierwszy etap wyścigu Settimana Ciclistica Lombarda – Bergamasca został rozegrany w strugach ulewnego deszczu na trasie wokół miejscowości Calcinato ( 6 rund po 21.1 km).

Już od samego startu z peletonu nastąpił udany atak i odjechała trójka kolarzy: Bartosz Huzarski (ISD-Neri) Szwed Michael Stevenson (Sparebaken) oraz Włoch Manuele Caddeo (Zheroquadro Radenska).
Uciekinierzy bardzo szybko wypracowali sobie przewagę nad peletonem, która w pewnym momencie wynosiła prawie 6. minut. Pomimo pogoni prowadząca trójka wjechało na ostatnie kilometry z bezpieczną przewagą i o zwycięstwie zadecydował finisz. Najlepszy na kresce okazał się Bartosz Huzarski który pokonał Szweda Stevensona i Włocha Caddeo.
Po 30 sekundach na metę wjechał peleton a najszybciej finiszował Włoch Roberto Ferrari.
Na 17. pozycji finiszował najlepszy kolarz CCC Polsat Polkowice – Tomasz Repiński.

Po pierwszym etapie liderem wyścigu jest nadal Michele Scarponi (Androni Diquigiovanni).
Na 15. miejscu w klasyfikacji generalnej znajduje się Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice).