Bergamaska: Marczyński 13. na 3 etapie.

3. etap wyścigu Settimana Ciclistica Lombarda Bergamasca wygrał Włoch Riccardo Ricco z ekipy Ceramica Flaminia. Bardzo dobrze spisali się Polacy: Przemysław Niemiec (Miche) był 4, Bartosz Huzarski (ISD-Neri) był 8., a Tomasz Marczyński zajął 13 miejsce.

Etap kończył się na podjeździe i Ricco wygrał po finiszu z 6-osobowej grupki. Wcześniej skasowana została 9-osobowa ucieczka, 4 kilometry przed metą. Na finiszowych metrach Włoch na finałowym podjeździe wyprzedził swoich rodaków, Michele Scarponiego (Androni Giocattoli – Diquigiovanni) oraz Matteo Carrarę (Vacansoleil Pro Cycling Team). Na 4 pozycji finiszował Przemysław Niemiec, Bartosz Huzarski uplasował się na 8 pozycji z tym samym czasem, co zwycięzca.

Bardzo dobrze spisał się również Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice), który na dzisiejszym etapie minął metę na 13. pozycji z dziesięciosekundową stratą do zwycięzcy. W tej samej grupce co Mistrz Polski z 2007 roku, przyjechał Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita – Conad), który zajął 15 miejsce.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu utrzymał Michele Scarponi. Na drugie miejsce awansował zwycięzca etapu Riccardo Ricco, spychając Przemka Niemca na 4 lokatę. Tomasz Marczyński w generalce jest 13, ze stratą do lidera 1 minutę i 8. sek.