Aktualności

Bernas 6. w GP Stad Zottegem

Paweł Bernas był w grze o zwycięstwo w belgijskim GP Stad Zottegem, jadąc w czołowej grupce w końcówce zmagań i wjechał na metę na 6.miejscu.  

Info: 21 sierpnia, , Zottegem – Zottegem, 202,9km

Trasa: pofałdowana, 7 odcinków brukowych

Jeśli ktoś myślał, że na tym wyścigu jedna z pierwszych prób odjazdu będzie skuteczna i potem będzie można w peletonie nieco odpocząć, był w błędzie. Od samego startu dochodziło do licznych ucieczek, ale wszystkie były kasowane. Na półmetku, po 100 kilometrach wciąż wszyscy jechali razem.

Łukasz Owsian, Kamil Gradek i Jonas Koch byli w gronie tych, którzy przeprowadzali zdecydowane akcje, a ci ostatni dwaj zdołali załapać się do 24-odjazdu, która odskoczyła 75km przed metą i początkowo uzyskała ponad minutę przewagi. Później po ambitnym kontrataku, przeskoczył do niej także Paweł Bernas, więc „pomarańczowi” mieli z przodu aż trzech przedstawicieli.

Peleton nie miał wystarczającej siły napędowej, by gonić atakujących i różnica cały czas się zwiększała.

Na ostatnich 25 kilometrach zaczęło wrzeć w czołówce. Zaatakowali Lasse Norman Hansen, Aime De Gendt i Jermoe Baugnies, a w pogoń za nimi rzucił się Paweł Bernas, wraz dwójką innych kolarzy. Zdołali dołączyć do prowadzących, ale 9km przed końcem, liderująca wcześniej trójka przyspieszyła ponownie. Tym razem Polak nie zdołał już odpowiedzieć na ten ruch i ostatecznie zajął 6. miejsce.

Wygrał Baugnies, przed De Gendtem i Hansenem.