Bernas i Gradek Mistrzami Polski w jeździe parami

Podczas drużynowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Warlubiu, Kamil Gradek i Paweł Bernas (BDC MarcPol) wywalczyli złoty medal w jeździe parami. Dwójka kolarzy ekipy CCC, Tomasz Kiendyś i Mateusz Taciak zajęła czwarte miejsce.

W pierwszym dniu drużynowych Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, rozgrywanych w Warlubiu k/Grudziądza, została rozegrana po raz pierwszy od wielu lat, jazda parami na czas. Na starcie stanęło 19 par kolarskich reprezentujących zawodowe ekipy kolarskie (Bank BGŻ, BDC MarcPol, CCC Polsat Pokowice, Chrobry Lasocki Głogów) a także pary z ekip amatorskich ( KS Pogoń Mostostal Puławy, TKK Pacific Toruń i Cartusia Stal).

Kolarskie dwójki miały do pokonania trasę długości 30 kilometrów, Warlubie– Osiek–Warlubie.Najlepszy czas przejazdu odnotowała dwójka kolarzy z ekipy BDC MarcPol: Kamil Gradek i Paweł Bernas. 30-kilometrowa trasę pokonali w czasie 34 min. 36 sek. co dało im zwycięstwo i złoty medal w jeździe dwójkami na czas. Srebrny i brązowy medal wywalczyły dwójki kolarzy ekipy Banku BGŻ. Dwójka kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice, Tomasz Kiendyś i Mateusz Taciak zajęła czwarte miejsce, przegrywając o pół sekundy brązowy medal z kolarzami ekipy Bank BGŻ.

10. Paweł Piotrowicz – Bartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń) 1:36

W niedzielę, 15.09.br. dalsza część rywalizacji kolarzy w ramach drużynowych Mistrzostw Polski. Tym razem na starcie w Warlubiu staną 4-osobowe ekipy i będą walczyć o tytuły i koszulki drużynowych mistrzów Polski.