Aktualności

BGŻ ProLiga: Marek Rutkiewicz traci koszulke lidera

Tomasz Smoleń (Bank BGŻ Team) wygrał we wtorek w Baboszewie k . Płońska 24. kolarski Memoriał Andrzeja Trochanowskiego, drugą w tym sezonie imprezę zaliczaną do prestiżowego cyklu BGŻ ProLigi i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

Podczas finiszu z dużej grupy Smoleń wyprzedził Andrzeja Bartkiewicza (Wibatech Ziemia Brzeska) i Sylwestra Janiszewskiego (CCC Polsat Polkowice).

Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) dotychczasowy lider BGŻ ProLigi przyjechał na metę na dalszej pozycji i nie zdobył do klasyfikacji generalnej żadnych punktów. Smoleń na pierwszym wyścigu w Sobótce zdobył 5 punktów co łącznie ze zdobytymi 40 punktami w Baboszewie dało mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej BGŻ ProLigi.

„To pierwszy wyścig z kalendarza UCI i nie ukrywam, że było „ciśnienie”. Kolega wyprowadził mnie na czoło grupy kilkaset metrów przed metą i siły mnie nie zawiodły. Sam się trochę dziwię, bo nie czułem się przed startem najlepiej, tym bardziej, że to nie była „moja pogoda”. Wolę kiedy jest zimno, nie boję się też deszczu” – powiedział Tomasz Smoleń w oczekiwaniu na ceremonię dekoracji koszulką lidera.

Wyścig Memoriał A.Trochanowskiego to wyścig dla sprinterów i trudno mnie, który preferuje jazdę po górach, było być w „czubie” klasyfikacji tego wyścigu – powiedział na mecie Marek Rutkiewicz. Mam nadzieję, że utraciłem ja na chwilę. Już niebawem rozpocznie się wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich, kolejny start z którego punkty zaliczane są do BGŻ ProLigi. Bardzo zależy mi na odzyskaniu koszulki lidera tej klasyfikacji i na Grodach znowu będę o nią walczył.

Po dwóch wyścigach cyklu BGŻ ProLigi Tomasz Smoleń wyprzedza Marka Rutkiewicza (CCC Polsat Polkowice) o 5 punktów, oraz Roberta Radosza (BDC MarcPol) i Andrzeja Bartkiewicza (Wibatech) o 15 punktów.

Kolejną imprezą BGŻ ProLigi będzie rozpoczynający się 3 maja wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich. „Czeka nas teraz cykl wyścigów etapowych i myślę, że lider klasyfikacji będzie się zmieniał często” – skomentował przebieg rywalizacji ekspert BGŹ ProLigi Ryszard Szurkowski.

 

Klasyfikacja generalna BGŻ ProLigi 2012 po Memoriale A.Trochanowskiego.

1. Tomasz Smoleń (BGŻ Team) 45
2. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) 40
3. Robert Radosz (BDC MarcPol) 30
Andrzej Bartkiewicz (Wibatech Ziemia Brzeska) 30
5. Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) 25
Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice) 25
7. Adam Wadecki (BDC MarcPol) 20
Kowalczyk Jarosław (BDC MarcPol) 20
9. Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice) 15
Mariusz Wiesiak (Matrix Powertag) 15
11. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) 11
12. Piotr Gawroński (CCC Polsat Polkowice) 7
Rafał Klepacki (KLTC Konin) 7
14. Łukasz Osiecki(Wibatech Ziemia Brzeska) 5
15. Mieszko Bulik (TC Chrobry Głogów) 3
Błażej Janiaczyk (BGŻ Team) 3
17. Michał Czerkies (KS Pogoń Mostostal) 1

 

źródło: bgzproliga.pl