Aktualności

BGŻ ProLiga – Mateusz Taciak zwycięzcą, trwa walka o miejsca na podium

Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), który już wcześniej zapewnił sobie pierwsze miejsce w rankingu BGŻ ProLigi 2013, powiększył jeszcze przewagę nad rywalami zdobywają punkty za trzecie miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski.

Mateusz Taciak dołożył do swego dorobku pięć punktów, siedem zyskał zajmujący w klasyfikacji BGŻ ProLigi drugie miejsce Łukasz Bodnar, a dziesięć czwarty w rankingu Kamil Gradek (BDC MarcPol). Lider ma ponad 50 punktów przewagi nad Bodnarem, któremu pozostaje już tylko bronić pozycji podczas październikowego Memoriału Stanisława Kirpszy w Sokółce, ostatniego wyścigu w tegorocznym kalendarzu BGŻ ProLigi.

Na zwycięzcę imprezy w Sokółce czeka 40 punktów, co oznacza, że co najmniej dwóch zawodników – Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink) i Kamil Gradek (BDC MarcPol) ma teoretyczne szanse na drugie miejsce w końcowej klasyfikacji, choć tylko w sytuacji, gdy Bodnar nie powiększy swego dorobku. Do miejsc w czołowej trójce tegorocznego rankingu kandydują jeszcze Grzegorz Stępniak i Adrian Honkisz (obaj CCC Polsat Polkowice) oraz Paweł Cieślik (Bank BGŻ). Tłok w czołówce zapowiada więc bardzo ciekawą rywalizację podczas wyścigu w Sokółce.

Wyścig elity, główny punkt programu Memoriału, odbędzie się 5 października na dystansie 128 kilometrów. Teren jest stosunkowo płaski, sprzyjający sprinterom, ale duże znaczenie dla przebiegu rywalizacji będą miały warunki atmosferyczne, trudne do przewidzenia o tej porze roku.

 

Klasyfikacja generalna BGŻ ProLigi po 18 z 19 wyścigów  

 

1. Mateusz Taciak CCC Polsat Polkowice 243

2. Łukasz Bodnar Bank BGŻ 189

3. 5. Kamil Zieliński Las Vegas 156

4. Kamil Gradek BDC MarcPol Team 153

5. Grzegorz Stępniak CCC Polsat Polkowice 147

6. Adrian Honkisz CCC Polsat Polkowice 136 

7. Paweł Cieślik Bank BGŻ 133

8. Bartłomiej Matysiak CCC Polsat Polkowice 116

9. Jarosław Marycz CCC Polsat Polkowice 113 

10. Michał Kwiatkowski Omega Pharma-Quick Step 110

11. Łukasz Owsian CCC Polsat Polkowice 109
13. Jacek Morajko CCC Polsat Polkowice 88

17. Adrian Kurek CCC Polsat Polkowice 69

18. Tomasz Kiendyś CCC Polsat Polkowice 69

29. Piotr Gawroński CCC Polsat Polkowice 33

41. Mateusz Nowak CCC Polsat Polkowice 17

 

źródło: bgzproliga.pl