Aktualności

Białobłocki w ucieczce na 1. etapie Giro d’Italia

Marcin Białobłocki zameldował się w pierwszej ucieczce dnia w 100. edycji  Giro d’Italia. Wrócił do peletonu ok. 15km przed metą, ale z bardzo dobrej strony zaprezentował „pomarańczowe” barwy.

Info: Etap 1, 5 maja, Alghero – Olbia, 206km

Trasa: Płaska (trzy premie górskie 4.kategorii)

C_DHuXoXUAEiDEI

33-letni kolarz oderwał się na początku zmagań, gdy uformowała się 6-osobowa grupka prowadząca. Jechali w niej także Cesare Benedetti (Bora – Hansgrohe),  Daniel Teklehaimanot (Dimension Data), Eugert Zhupa (Wilier Triestina – Selle Italia), Mirco Maestri (Bardiani-CSF) i Pavel Brutt (Gazprom-RusVelo). W pewnym momencie mieli oni nawet 7 minut przewagi, ale ekipy sprinterskie dosyć wcześnie postanowiły zredukować różnicę do 2-3 minut.

Na trzech premiach górskich 4.kategorii ucieczka się rozsypywała, ale Białobłocki zawsze wracał do prowadzących. Najskuteczniej o punkty walczył Benedetti i to on założył po etapie koszulkę górala. Zawodnik polkowickiej ekipy dzielnie trzymał się w czołówce i dopiero na ostatnich 20 kilometrach musiał uznać za wygraną i wrócić do peletonu.

Chwilę po Polaku, wchłonięci zostali także pozostali uciekający. Stawka się połączyła i gdy wydawało się, że etap zakończy się pojedynkiem sprinterów, wszystkich zaskoczył Lukas Postlberger (Bora-Hansgrohe). Zaatakował on „na solo” tuż przed końcem, wygrał etap i został pierwszym liderem włoskiego Wielkiego Touru. Najszbszy z peletonu był Caleb Ewan (Orica-Scott), a za nim zameldował się Andre Greipel (Lotto Soudal).

Najwyżej sklasyfikowanym „pomarańczowych” był Simone Ponzi, który przeciął „kreskę” na 19.miejscu.

Wyniki