Aktualności

Błażej Janiaczyk o najbliższych planach startowych.

Volta a Catalunya, a nastepnie występ przed polskimi kibicami w wyscigu na otwarcie sezonu kolarskiego w Polsce w Sobótce, tak przedstawia sie najbliższy plan startów Błażeja Janiaczyka. O przygotowaniach do tych startów, Błażej pisze na swoim kolarskim blogu.

– Ostatnie dwa tygodnie spędziłem w Polsce. Koniec tego dobrego trzeba się znowu pościgać. Od 21 marca zaczynam etapówkę w Hiszpani – Volta a Catalunya. Na pewno ten wyścig nie zalicza się do łatwych. Dużo gór na trasie oraz wysoki poziom pomogą mi dołożyć cegiełkę do budowania lepszej formy na ten sezon. Nie mam jakiś dużych ambicji na ten wyścig. Chciałbym go jeszcze przejechać w „kołach”, ale to zależy od dyrektorów sportowych i ich pomysłów taktycznych na Katalonię.

– Czas spędzony w Polsce w miarę dobrze wykorzystałem. Temperatura była o 10-15 stopni niższa niż hiszpański standard, więc na początku moje treningi nie przekraczały trzech godzin i trzydziestu minut. W ostatni weekend było 15 stopni w rejonie Jeleniej Góry, co wykorzystałem na pięciogodzinnych treningach „wysiedzeniowych” po górkach. Przy końcu cyklu dawały mi się we znaki.

– Na razie w Polsce nie było dobrych warunków na trenowanie za samochodem. Jednak myślę, że w kwietniu to nadrobię, bo właśnie w tym elemencie treningowym mam duże braki. Po powrocie z Hiszpanii startujemy w Sobótce (3 kwietnia). Później dużo się może zmienić w naszym kalendarzu, ponieważ mogą nam jeszcze dojść nowe wyścigi.

Źródło: „blazejjaniaczyk.blogspot.com”