Aktualności

Bodnar wygrywa kryterium w Gdańsku.

Łukasz Bodnar z grupy CCC Polsat Polkowice wygrał po solowej akcji uliczne kryterium o Puchar Prezydenta Gdańska. Drugie miejsce zajął Paweł Cieślik (Mróz Active Jet) a trzeci był finiszujący z peletonu Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice).

Od początku wyścigu kolarze próbowali odjazdów, dużą aktywnością wykazywał się kolarz grupy Legia Marek Cichosz. Najdłużej trwała jednak akcja czwórki kolarzy w składzie: Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice), Paweł Poljański (GKD Kellys Cartusia Kartuzy), Mateusz Taciak (Mróz Active Jet) i Piotr Sztobryn (Aktio Group Mostostal Puławy), do których doskoczył wkrótce reprezentant Niemiec Grischa Janorschke (Team Nutrixxion Sparkasse). Ucieczka piątki kolarzy została jednak dogoniona przez peleton.

Padający w Gdańsku deszcz sprawił, że prowadząca po kostce trasa stała się bardzo śliska. Peleton topniał z okrążenia na okrążenie a w walce pozostawali jedynie kolarze mający ochotę walczyć o końcowe zwycięstwo. W tych trudnych warunkach aktywnie jechali kolarze wywodzący się z przełajów. Ataków próbowali między innymi Marek Cichosz a także kolarz grupy CCC Polkowice Sylwester Janiszewski.

Na pięć okrążeń przed metą zaatakowali Paweł Cieślik (Mróz Active Jet) i Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice), do których bezskutecznie dołączyć próbował Marek Cichosz. Chwilę później atakiem z czołówki popisał się kolarz CCC Polsat Polkowice, który brawurową jazdą po śliskich zakrętach zyskał około 200 metrów przewagi nad Pawłem Cieślikiem.

Lider cyklu BDC Korony Miast, w skład którego zaliczało się także kryterium w Gdańsku wygrał trzy ostatnie okrążenia decydujące o przyznaniu koszulki liderów klasyfikacji sprinterskiej, górskiej i generalnej niedzielnego klasyku Pomerania Tour i został zwycięzcą wyścigu. Drugie miejsce zajął Paweł Cieślik a trzeci był po finiszu z nielicznego już peletonu Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice).

Łukasz Bodnar umocnił się także na prowadzeniu w cyklu BDC Korona Miast. Zwycięstwo w Gdańsku było jego drugim sukcesem w tym cyklu po zeszłotygodniowej wygranej w rodzinnej Chrząstawie Małej podczas wyścigu o Puchar Wójta Gminy Czernica.

Wyniki kryterium w Gdańsku; 40 km

1. Łukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice
2. Paweł Cieślik (Pol) Mróz ActiveJet
3. Sylwester Janiszewski (Pol) CCC Polsat Polkowice
4. Mariusz Wiesiak (Pol) reprezentacja Polski
5. Marek Cichosz (Pol) Legia-Felt