Aktualności

Bole 5. w Memoriale Marco Pantaniego

Grega Bole uplasował się na 5.pozycji w Memoriale Marco Pantaniego. Dla Słoweńca jest to drugie z rzędu miejsce w pierwszej „5” tego wyścigu, gdyż przed rokiem był we włoskiej jednodniówce drugi.

„Pomarańczowi” nie załapali się do głównej ucieczki, która tego dnia liczyła 4 kolarzy. Ponad 3,5-minutową przewagą osiągnęli Van Zyl (MTN-Qhubeka), Zilioli (Androni-Sidermec), Brungger (Roth-Skoda) i Gazzara (MG Kvis Vega). Peleton nie pozwolił im zbyt długo nacieszyć się taką różnicą, gdyż już na półmetku, ok. 100 kilometrów przed końcem zmalała ona poniżej minuty, a do czołówki zaczęli przeskakiwać kolejni zawodnicy.

Uformowała się kilkunastoosobowa grupa, w której był m.in. Grega Bole, Stefan Schumacher,  a także Giovani Visconti, Diego Ulissi, Vincenzo Nibali, Enrico Gasparotto, Mauro Finetto, czy też Marco Marcato.

Z tego towarzystwa, ok. 70 kilometrów przed metą wystrzelili Nibali, Ulissi i Visconti. Mocne włoskie trio zgodnie ze sobą współpracowało i uzyskało ponad 2 minuty zapasu nad grupą pościgową, w której poza Bole i Schumacherem był także Davide Rebellin i która później połączyła się z peletonem.

Pomimo sporego wysiłku włożonego w pogoń, kolarzom CCC Sprandi Polkowice, a także reszcie grupy zasadniczej, nie udało się doścignąć prowadzących. O zwycięstwie zadecydował 3-osobowy sprint, a najszybszy okazał się Ulissi. Drugi był Visconti, a trzeci Nibali.

Grega Bole był drugim najszybszym zawodnikiem w peletonie, który zameldował się po pierwszej „trójce” i w końcowym zestawieniu zajął 5.lokatę.