Aktualności

Brożyna 16. na 2. etapie Tour of Norway

„Pomarańczowi” jechali aktywnie na 2. etapie Tour of Norway, ale ostatecznie o zwycięstwie zadecydował masowy sprint. W nim, na 16.miejscu zafiniszował Piotr Brożyna.

Info: Etap 2, 18 maja, Eidsvoll – Brumunddal, 194km

Trasa: pofałdowana  (jedna premia 2. i jedna 3.kategorii)

stage2_final2-1024x179

Przebieg wyścigu

Trzyosobowa ucieczka odjechała tuż po starcie. Znaleźli się w niej Fernando Orjuela (Manzana-Postobon), Fridjof Røinås (Team Sparebanken Sør) i Ken Levi Eikeland (FixIT.no). Patryk Stosz próbował początkowo przeskoczyć do nich, jednak jego samotna pogoń nie okazała się skuteczna. Zbliżył się on już na 25 sekund, ale ostatecznie musiał zrezygnować i poczekać na peleton.

Prowadzące trio uzyskało 6 minut przewagi, ale w drugiej połowie zmagań się rozsypało. Najpierw zaatakował Orjuela, a później z grupy pościgowej odpadł Røinås.

Pomimo sporych starań Kolumbijczyka, został on doścignięty i 20 kilometrów przed końcem, na rundach wokół Brumunddal, wszyscy jechali razem.

W końcówce wielu kolarzy próbowało pokrzyżować szyki sprinterom. Wśród atakujących byli m.in. kolarze polkowickiej ekipy. Ostatecznie doszło jednak do masowego sprintu, a w nim najszybszy był Dylan Groenewegen (Team LottoNL-Jumbo). Na podium zafiniszowali też Kristoffer Halvorsen (Team Joker Icopal) i lider wyścigu Edvalvd Boasson Hagen (Dimension Data). 16. był najwyżej sklasyfikowany „pomarańczowy”, Piotr Brożyna.

Wyniki