Aktualności

CCC na „Bergamaskę”.

31.03.br. rozpoczyna się jubileuszowa 40. edycja wyścigu Settimana Ciclista Lombarda by Bergamasca. Po raz pierwszy w wyścigu tym wezmą udział trzy polskie ekipy zawodowe: CCC Polsat Polkowice, Mróz ActiveJet i Aktio Group Mostostal Puławy. Ekipa CCC wystąpi w składzie: Dariusz Batek, Łukasz Bodnar, Sylwester Janiszewski, Tomasz Marczyński, Tomasz Repiński, Adam Sznitko i Kamil Zieliński.

Na starcie tego 6-etapowego wyścigu stanie 193 kolarzy z 25 ekip kolarskich a wśród nich nie zabraknie wielu znanych kolarzy. W walce o zwycięstwo będą się liczyć m.in. Michele Scarponi (Androni Giocattoli – Serramenti PVC Diquigiovanni), Emanuele Sella (Carmiooro NGC), Riccardo Ricco (Ceramica Flaminia), a także Polacy z zagranicznych ekip: Przemysław Niemiec, Bartosz Huzarski i Michał Gołaś. Pretendentem do zwycięstwa jest również Tomasz Marczyński który ostatnio prezentuje bardzo wysoką formę.

Wyścig rozpocznie się prologiem, którym będzie jazda indywidualna na czas. Kolarze będą mieli do pokonania trasę długości 6,6 kilometra, która prowadzi na wzniesienie Colle Gallo pokonując przewyższenie aż 429 metrów. Następnie kolarzy czeka pięć etapów, spośród których trzy to ciężkie etapy górskie, w tym jeden kończący się metą na górze.

Program wyścigu:

Prolog – Casazza – Colle Gallo km 6.6
Etap 1 – Calcinato – Calcinato 156,8 km
Etap 2 – Dalmine – Dalmine 174,4 km
Etap 3 – Lumezzane – Lumezzane 125,5 km
Etap 4 – Grumello del Monte – Grumello del Monte 152,8 km
Etap 5 – Montello – Bergamo 153 km