Aktualności

CCC Polsat Polkowice na wyscigach we Francji i Niemczech.

W niedzielę, 18 września br. kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice wezmą udział w dwóch wyścigach które rozegrane będą we Francji i Niemczech. Pierwszym z wyścigów w którym wystartują „pomarańczowi” będzie Duo Normand – jazda na czas parami.

„Duo Normand” jest wyścigiem organizowanym przez Francuską Federacje Kolarską od 1982 roku a jego wyjątkowość polega na tym, że jest to jazda na czas parami. Dwójki kolarzy zmagają się z trasą długości 54 kilometrów, która niezmiennie od początku istnienia wyścigu przebiega po drogach Normandii. W 1994 r. dwójka kolarzy: Chris Boardman i Jens Voigt pokonali te trasę w czasie 1h 04 min. 57 sek. ustanawiając tym samym rekord przejazdu który do dnia dzisiejszego nie został pobity.

W wyścigu „Duo Normand” ekipa CCC Polsat Polkowice wystawiła trzy pary. Wystartują: Łukasz Bodnar z Mateuszem Taciakiem, Bartłomiej Matysiak z Błażejem Janiaczykiem i Paweł Charucki z Tomaszem Smoleniem.

W tym samym dniu (18.09.br.) druga część ekipy weźmie udział w 38 edycji niemieckiego klasyka Volksbank Classic „Rund um Sebnitz”.