Aktualności

CCC Polsat Polkowice na zgrupowaniu w Calpe

Miją kolejne dni pobytu kolarzy CCC Polsat Polkowice na zgrupowaniu kondycyjno-treningowym w Hiszpanii, gdzie trwają przygotowania do pierwszych startów w sezonie kolarskim 2014.

Po bardzo uroczystej prezentacji składu ekipy „pomarańczowych”, która miała miejsce 11.01.br. w lubińskiej Cuprum Arenie, następnego dnia zawodnicy wyruszyli do Hiszpanii. Jak w roku ubiegłym, na miejsce zgrupowania ekipy zostało wybrane Calpe. Ta przepięknie położona miejscowość  w prowincji Alicante na wybrzeżu Costa Blanca jest w okresie zimy kolarskim „rajem”.

Bardzo dobrze znamy tę miejscowość i wszystkie trasy jakie wokół niej są – powiedział dyrektor sportowy Piotr Wadecki. W okresie lutego i marca Calpe staje się ulubionym miejscem treningów wielu ekip Word Tour. My również lubimy tu przyjeżdżać i przygotowywać się do pierwszych startów w sezonie. Mamy tu idealne warunki do treningów a przede wszystkim ciepło (17-20⁰ C) i piękną słoneczną pogodę jaka o tej porze panuje tu w Calpe. 

Na zgrupowaniu w Calpe trenują już wszyscy zawodnicy ekipy. W ostatnich dniach do trenujących kolarzy dołączył Bronislau Samoilau. Nad sprawnym przebiegiem zgrupowania i realizacją programu treningowego czuwa dyrektor sportowy, Piotr Wadecki, którego wspiera obsługa ekipy (masażyści i mechanicy). Kolarze mają już za sobą kilka dni treningowych.

– Na razie wszystko przebiega tak, jak sobie założyliśmy. Zawodnicy zostali wyposażeni w nowe modele rowerów f-my Guerciotti, skrupulatnie realizujemy plan treningowy. Pogoda póki co nam sprzyja, choć jednego dnia trochę pokropił deszczyk. Z rzeczy nieplanowanych przydarzyła nam się podczas jednego z treningów niegroźna kraksa z udziałem Cernego i Morajki. Na szczęście bez poważnych konsekwencji – dodałPiotr Wadecki.

Podczas zgrupowania, kolarze realizują przygotowane mikrocykle treningowe, w których zostały uwzględnione treningi zarówno w terenie płaskim a także na trasach bardziej wymagających z trudnymi podjazdami, których wokół Calpe nie brakuje.  Każdego dnia intensywność treningów zostaje zwiększana, szczególnie dla tej grupy zawodników która wystartuje w Grand Prix Cycliste la Marseillaise, wyścigu otwierającym  sezon kolarski w Europie  dnia 2.02.br.

Ekipa CCC Polsat Polkowice na zgrupowaniu w Calpe.

W pierwszym tygodniu zgrupowania zrealizowaliśmy w zasadzie wszyscy to co zostało zaplanowane – informuje Jacek Morajko.Treningi podczas przygotowań do zbliżającego się sezonu wyglądają nieco inaczej niż do tej pory. Każdy z kolarzy ma „rozpisany” indywidualny plan treningów  i nie zawsze wszyscy trenujemy razem, choć staramy sie przynajmniej początek treningu jechać wspólnie.Najtrudniejszym momentem dnia jest rozruch, który dla większości kolegów jest cięższy niż trening.” Gimnastyka poranna”, która rozpoczyna każdy dzień naszego pobytu zaczyna się bardzo wcześnie. Musimy na nią wstawać z budzikiem, co jak wiemy, kolarze nie najbardziej lubią. Później śniadanko, przygotowanie sprzętu, wyjazd na trening i tak codziennie.

Pogoda jak to w Calpe, nie pozwala nam na zbyt dużo dni wolnych bo cały czas świeci słońce i musimy trenować.

W ubiegłym tygodniu mieliśmy bardzo ciekawe spotkanie z Pawłem Rychlickim. Tematem spotkania było jak odpowiednio i skutecznie  motywować się do pracy, jak wyznaczać sobie cele i konsekwentnie do nich dążyć. Jak to zwykle bywa, wszyscy byliśmy dość sceptycznie nastawieni do tej „pogadanki” a  jak się później okazało, po 3 godzinach spotkania, każdy z nas wychodził bardzo zadowolony, stwierdzając ze warto było. 

W ekipie panuje doskonała atmosfera, jest bardzo wesoło, wszyscy w pełni zdrowia i sił fizycznych a jednocześnie konsekwentnie realizujemy plan treningowy. Wszyscy się przecież dobrze znamy a „nowi” w ekipie: Maciek Paterski i Bronislau Samoilau zdążyli się już zadomowić. Maciek wydaje sie być zadowolony z przyjęcia w ekipie, natomiast Białorusin dopiero niedawno dotarł do nas i jeszcze nie zdążył się oficjalnie „wkupić” :))).

Przed nami jeszcze trochę pracy a od lutego ruszamy na pierwsze wyścigi w sezonie, więc się zacznie. Trzymajcie za nas kciuki i do zobaczenia na kolarskich trasach !!!

Ponieważ zawsze chciałem to zrobić w Telewizji ale internet to też przekaz medialny więc pozdrawiam moja kochana żonę i synka – zakończył Jacek Morajko.

Na zgrupowaniu w Calpe przebywają: Josef Cerny, Paweł Charucki, Piotr Gawroński, Adrian Honkisz, Tomasz Kiendyś,  Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov, Jacek Morajko, Mateusz Nowak, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Marek Rutkiewicz, Davide Rebellin, Bronislau Samoilau, Grzegorz Stępniak i Mateusz Taciak.

Foto: CCCsport.pl (facebook)