Aktualności

CCC Polsat Polkowice rozpoczyna sezon kolarski w Marsylii

Już jutro, 02 lutego br., ekipa CCC Polsat Polkowice rozpoczyna oficjalnie sezon kolarski 2014. Pierwszym startem będzie wyścig Grand Prix Cycliste la Marseillaise (kat. 1.1).

Tegoroczna edycja wyścigu zostanie rozegrana na trasie długości 139,7 kilometrów, która prowadzi z Allauch do Marsylii. Profil trasy jest dość mocno pofałdowany z licznymi niezbyt trudnymi podjazdami na których zostały wyznaczone trzy górskie premie.

W wyścigu inaugurującym sezon kolarski 2014 barwy ekipy CCC Polsat Polkowice będą reprezentować: Adrian Honkisz, Adrian Kurek, Jacek Morajko, Davide Rebellin, Branislau Samoilau, Maciej Paterski, Mateusz Taciak i Łukasz Owsian.

Kolarze którzy zostali powołani do składu na pierwszy wyścig są przygotowani dobrze – poinformował dyrektor sportowy ekipy Robert Krajewski. Po konsultacji z Luką (trenerem od przygotowania fizycznego) wiemy, że wszyscy nasi zawodnicy przepracowali okres przygotowawczy bardzo solidnie i progres w porównaniu z rokiem ubiegłym jest bardzo duży, tak więc pod względem fizycznym nie powinni mieć najmniejszych problemów w rywalizacji z innymi zawodnikami.

Na wyścig w Marsylii nie jedziemy oczywiście w roli faworytów, bo nie na ten wyścig i nie o tej porze zawodnicy mają być w najwyższej dyspozycji, ale na pewno będziemy widoczni w całym wyścigu. Ten pierwszy start pokaże w którym jesteśmy miejscu w porównaniu z rokiem poprzednim i czy zakładany przez nas progres zawodników jest zadawalający – zakończył Robert Krajewski.

Wśród zawodników ośmioosobowego składu ekipy który został powołany na wyścig do Marsylii znalazł się również Adrian Kurek.

Począwszy od zgrupowania na Majorce, gdzie przebywałem od 1 grudnia do 8 stycznia, z przerwą na święta, trenowałem bardzo solidnie – informuje Adrian. Obecnie współpracuję z dwoma najlepszymi fachowcami którzy pomagają mi jak najlepiej przygotować się do sezonu. Mam tu na myśli Kubę Pieniążka i Jakuba Czaję. Jestem spokojny o ten przyszły sezon, natomiast zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja w niedzielę w Marsylii. W każdym z nas jest lekka niepewność odnośnie tego, jak organizm zareaguje na pierwszy start po dłuższej przerwie. Jesteśmy jednak dobrej myśli. Ja osobiście celuję w dobry wynik w czasówce na ostatnim etapie kolejnego wyścigu z moim udziałem, czyli Etoile de Bessèges. Uważam, że mam szansę powalczyć tam o bardzo dobry wynik, a wcześniej będę się skupiać na tym, bo pomagać kolegom z zespołu – zakończył Adrian Kurek.

Bezpośrednio po wyścigu w Marsylii ekipa CCC Polsat Polkowice udaje się do Nimes gdzie spędzi kilka dni przed kolejnym startem, którym będzie wyścig “Etoile de Besseges”. Zostanie on rozegrany w dniach 5-9.02.2014 a ekipa wystąpi w takim składzie jak w Marsylii.