Aktualności

CCC Polsat Polkowice rusza na Giro del Trentino

Po zakończonym triumfalnie wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour, zawodników CCC Polsat Polkowice czekają dwa zagraniczne starty: Giro del Trentino i wyścig Dookoła Turcji. Pierwszy z nich rozpoczyna się już we wtorek 16 kwietnia.

Tegoroczny wyścig Giro del Trentino rozpocznie się w austriackim Lienzu. Pierwszego dnia odbędą się dwa etapy. Przedpołudniowy jest dosyć płaski, ale na niespełna 20 kilometrów przed metą na zawodników czeka 5-kilometrowy podjazd. Popołudniu rozegrana zostanie jazda drużynowa na czas, na dystansie 14,1 kilometra.
Drugiego dnia kolarze mają do pokonania aż 224,8 kilometra. Na trasie znalazła się podjazd Passo Lavaze o długości 24 kilometrów i finałowa wspinaczka pod Vetriolo Terme, która liczy 13,5 kilometra.
Przedostatni odcinek tegorocznego Giro del Trentino liczy 176,1 kilometra, a trasa jest pagórkowata. Finał rywalizacji usytuowany został na etapie o długości 166,8 kilometra, który kończy się podjazdem pod Sega di Ala. Niespełna 14-kilometrowy podjazd ma nachylenie średnie 9,22%, a miejscami nachylenie sięga ponad 20%.

CCC Polsat Polkowice wystartuje w składzie: Davide Rebellin, Josef Cerny, Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Bartłomiej Matysiak, Mateusz Taciak, Adrian Honkisz i Łukasz Owsian.

Pierwszego dnia mamy ważną dla losów wyścigu drużynową czasówkę, która pokaże nam, w którym miejscu jesteśmy w porównaniu do najlepszych ekip na świecie, jak Team Sky, BMC czy Cannondale Liderem zespołu jest Davide Rebellin. Liczymy na to, że uda mu się skończyć wyścig w czołowej 10. Chłopacy są do jego dyspozycji i będą starali się zrealizować założone cele – zapowiedział dyrektor sportowy Piotr Wadecki.

Program Giro del Trentino

Etap 1a: Lienz-Lienz (128,5 km)
Etap 1b: Lienz-Lienz TTT (14,1 km)
Etap 2: Sillian-Vetriolo Terme (224,8 km)
Etap 3: Pergine-Condino Valle del Chiese (176,1 km)
Etap 4: Arco-Sega di Ala (166,8 km)

Z Linzu – Cyryl Szweda.