Aktualności

CCC Polsat Polkowice trenuje w Hiszpanii.

Już od tygodnia ekipa CCC Polsat Polkowice przebywa na zgrupowaniu treningowym w Hiszpanii, gdzie przygotowuje się do startów w sezonie kolarskim 2012.

W Polsce zrobiła się bardzo mroźna zima, która nie sprzyja kolarzom by w takich warunkach pogodowych dobrze przygotować się starów w zbliżającym się sezonie kolarskim. Dlatego też, w okresie zimowym większość ekip kolarskich na miejsca zgrupowań treningowych wybiera miejsca o ciepłym klimacie, gdzie można bez problemów prowadzić treningi rowerowe. Takim miejscem jest m.in. Hiszpania, a szczególnie przepiękna miejscowość Lloret de Mar położona niedaleko Barcelony, którą od kilku sezonów za miejsce swoich zgrupowań wybiera ekipa CCC Polsat Polkowice.

Warunki pogodowe na wybrzeżu Costa Blanca są idealne do prowadzenia treningów rowerowych . W pierwszym tygodniu zgrupowania temperatury wynosiły ponad 15 stopni Celsjusza i było dość słonecznie. Obecnie zrobiło się nieco chłodniej ale to w niczym nie przeszkadza by realizować plan treningowy – powiedział dyrektor sportowy Piotr Wadecki.

Zgrupowanie przebiega zgodnie z planem, a zawodnicy realizują założony plan treningowy – dodaje dyrektor koordynator, Robert Krajewski. Każdy dzień rozpoczynamy od 30 minutowego porannego rozruchu na morzem, gdzie wykonujemy ćwiczenia rozciągające. Pierwsze treningi kolarze rozpoczęli od 3 – godzinnych jazd a następnie obciążenia stopniowo były zwiększane. W drugim tygodniu treningów obciążenia treningowe zwiększono do 6 godzin. Atmosfera w zespole wspaniała, a każdy z zawodników z dużym zaangażowaniem podchodzi od każdego treningu co napawa dużym optymizmem przed zbliżającym się sezonem. Bardzo dobrze wkomponował się do ekipy nasz nowy zawodnik Nikolay Mihaylov, który nawiązał świetny kontakt z kolegami z zespołu.

Ekipa CCC Polsat Polkowice będzie trenowała w Lloret de Mar do 14 lutego br.