Aktualności

CCC Polsat Polkowice z licencją Pro Continental Team

W komunikacie opublikowanym przez Międzynarodową Unie Kolarską zostały przedstawione ekipy które uzyskały rejestrację na sezon kolarski 2014. Wśród zarejestrowanych 16. ekip Professional Continental Team znajduje się ekipa CCC Polsat Polkowice.

Jak informuje Kierownictwo CCC Polsat Polkowice, po trwających od trzech miesięcy działaniach zmierzających do uzyskania licencji na sezon kolarski 2014, do klubu dotarł e-mail z UCI potwierdzający rejestracje ekipy w gronie ekipy Pro Continental Team.

Procedura uzyskania licencji w gronie ekip Pro Continental Team jest bardzo wyczerpująca i długa – powiedział dyrektor Robert Krajewski, który z ramienia Klubu prowadził proces rejestracyjny ekipy. Kierownictwo ekipy i sponsorzy już znacznie wcześniej byli zdecydowani by ekipa CCC Polsat Polkowice w sezonie 2014 nadal zarejestrowana była wśród ekip pro kontynentalnych, dlatego też, wniosek rejestracyjny złożyliśmy zgodnie z wymaganymi terminami, bardzo wcześnie, kiedy trwał jeszcze sezon kolarski. Pozostałe dokumenty a wśród nich wzory kontraktów, gwarancji bankowych, budżet ekipy na sezon 2014 a także wniesienie stosownych opłat rejestracyjnych, dokonaliśmy również w wyznaczonych przez UCI terminach. Ponieważ miałem doświadczenie z poprzedniego sezonu i znałem dobrze wymagania jakie stawia UCI, więc rejestracja przebiegła bez większych problemów z czego bardzo się cieszę – zakończył Robert Krajewski.

Zgodnie z opublikowanym przez UCI komunikatem licencje Professional Continental otrzymały ekipy: Androni Giocattoli, Bardiani-CSF, Caja Rural-Seguros RGA, CCC Polsat Polkowice, Cofidis, Colombia, Drapac Professional Cycling, IAM Cycling, MTN-Qhubeka, Rusvelo, Solutions Credits, Team NetApp-Endura, Team Novo-Nordisk, Topsport Vlaanderen-Baloise, UnitedHealthcare Professional Cycling Team, Wanty-Groupe Goubert i Yellow Fluo.