Aktualności

CCC Polsat Polkowice zaprezentowana !

W sobotnie popołudnie, 11 stycznia br. w galerii Cuprum Arena w Lubinie została oficjalnie zaprezentowana ekipa CCC Polsat Polkowice. W ramach uroczystości inaugurujących sezon kolarski w Zagłębiu Miedziowym został przedstawiony nowy skład ekipy „pomarańczowych” których zobaczymy na kolarskich trasach w sezonie 2014.

Prezentacja nowego składu ekipy CCC Polsat Polkowice była kulminacyjnym punktem wielkiego kolarskiego święta jakie miało miejsce w lubińskiej galerii handlowej. W pierwszej części programu imprezy która odbywała się pod hasłem „Od przedszkolaka do zawodowca”, komentator Eurosportu Tomasz Jaroński i Ola Szumska, dziennikarka Słowa Sportowego, przedstawiali licznie zgromadzoną młodzież kolarską ze Szkółek Kolarskich MTB Obiszów. Przygotowano dla nich wiele konkursów, były zawody na trenażerach, pokazy sprzętu kolarskiego a na zakończenie dyplomy, gratulacje i wspólne zdjęcia. Nad całością czuwał pomysłodawca programu popularyzacji kolarstwa za pośrednictwem szkół, Artur Chodor wspierany przez Pawła Czopka i Piotra Wadeckiego, dyrektora sportowego CCC Polsat Polkowice.

O godzinie szesnastej, przed główne wejście Cuprum Areny zajechał autobus klubowy CCC Polsat Polkowice z którego wysiedli wszyscy kolarze ekipy wraz z dyrektorem sportowym, Piotrem Wadeckim. Do prezentacji przystąpili w oficjalnych strojach kolarskich w których będą się ścigać w sezonie 2014 a na scenę byli wywoływani w kolejności alfabetycznej. Jako pierwszy na scenie pojawił się młody czeski zawodnik, ścigający się już drugi sezon w naszej ekipie, Josef Cerny. Tuż za nim pojawiali się kolejni zawodnicy a wśród nich: Maciej Paterski i Białorusin Bronislau Samoilau, kolarze, którzy w tym sezonie będą reprezentować ekipę „pomarańczowych”. Owacjami zgromadzonej publiczności został przyjęty, znakomity i doświadczony włoski kolarz, Davide Rebellin, który również będzie w ekipie kolejny już sezon.

„W ekipie CCC Polsat Polkowice czekają mnie nowe zadania. Jestem mocno zmotywowany do zbliżającego się sezonu i myślę, że podołam pokładanym we mnie nadzieją. W ekipie panuje super atmosfera i wierzę, że będzie to dla nas udany sezon” – powiedział Maciek Paterski. Drugi z „nowych” kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice, Bronislau Samiolau, nazywany przez kolegów z ekipy „Bronkiem” , na pytanie jak się czuje w nowej ekipie, powiedział: „czuję się tutaj jak w domu”.

Pierwsi kolarze na scenie: Josef Cerny, Paweł Charucki, Piotr Gawroński, Adrian Honkisz, Adrian Kurek i Jarosław Marycz.

Kolejni zawodnicy: Nikolay Mihaylov, Jacek Morajko, Mateusz Nowak, Łukasz Owsian, Maciej Paterski i Davide Rebellin.

 

Podczas prezentacji składu ekipy został zaprezentowany również nowy model roweru f-my Guerciotti, na którym kolarze będą się ścigać  w sezonie 2014 roku. Zaprezentował go Tomasz Kiendyś, przedstawiając jednocześnie jego podstawowe parametry oraz zalety, wśród których zwrócił uwagę na jego większą sztywność w stosunku do rowerów używanych w 2013 roku.

Tomasz Kiendyś prezentuje nowy rower szosowy f-my Guerciotti.

Po zakończonej prezentacji kolarze rozdawali autografy zgromadzonej w galerii publiczności a następnie udali się do Polkowic dopingować koszykarki CCC Polkowice, które rozgrywały bardzo ważne spotkanie z Wisłą Kraków.

Kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice rozdaja autografy.

 

W poniedziałek ekipa wylatuje do Hiszpanii, do Calpe, na pierwsze wspólne zgrupowanie kondycyjno-treningowe, skąd 2.02.br. uda się na pierwszy start w sezonie 2014, którym bedzie wyscig Grand Prix Cycliste la Marseillaise.

Oglądaj galerię zdjęć z tego wydarzenia!