Aktualności

CCC Polsat Polkowice zaproszona na wyścig Vuelta a Murcia.

Jak poinformował dyrektor sportowy ekipy Piotr Wadecki, ekipa CCC Polsat Polkowice otrzymała zaproszenie do udziału w wyścigu “Vuelta Ciclista a Murcia”.

Po powrocie kolarzy ze zgrupowania w hiszpańskim Lloret de Mar, do kierownictwa ekipy wpłynęło oficjalne zaproszenie do wzięcia udziału w wyścigu organizowanym przez Region Murcia, który w tym roku odbędzie się w dniach 3-4.03.br. “Vuelta Ciclista a Murcia” (kat. 2.1) jest bardzo ważnym wyścigiem w kalendarzu UCI, organizowanym przez Hiszpanów już od 32 lat. Z powodu braku środków, w tym roku wyścig będzie składał się jedynie z dwóch etapów, w tym jazda indywidualna na czas ulicami Murcii. Mimo skrócenia wyścigu (wcześniej wyścig składał się z 5 etapów), organizatorzy otrzymali ponad 20 zgłoszeń od zespołów z czołówki światowego kolarstwa. Swój udział zapowiedziały m.in. ekipa Movistar z Alejandro Valverde który powraca do ścigania po okresie zawieszenia, Euskaltel-Euskadi z Samuelem Sanchezem, Katiusha z Denisem Menchovem a także Rabobank gdzie liderem będzie Robert Gesink.

Zaproszenie na wyścig „Vuelta Murcia” jest dla ekipy CCC Polsat Polkowice wielkim wyróżnieniem – powiedział Piotr Wadecki. Mimo, że w tym sezonie jesteśmy tylko ekipą kontynentalną, to dostaliśmy możliwość startu z najlepszymi kolarzami czołówki światowej. Świadczy to o tym, że nadal jesteśmy postrzegani przez organizatorów wyścigów w Hiszpanii jako ekipa dobrze zorganizowana i solidna. Pokazaliśmy to podczas startów w ubiegłym sezonie. Dodam, że w ubiegłym roku, na początku sezonu kolarskiego wystartowaliśmy w Hiszpanii na wyścigach: Volta Algarve, Clasica Almeria ( 5 miejsce Bartka Matysiaka) i Volta a Catalunya, gdzie mimo pierwszych startów dobrze zaznaczyliśmy swa obecność walcząc o jak najlepsze lokaty. Cieszę się, że ten sezon kolarski rozpoczynamy od tak ważnego i prestizowego startu.

Obecnie kolarze mają dziesięciodniową „przerwę” i przebywają w swoich domach, by na przełomie lutego i marca po raz kolejny wyjechać na zgrupowanie do Lloret de Mar, skąd bezpośrednio skład wyłoniony przez dyrektora Piotra Wadeckiego weźmie udział w pierwszym starcie sezonu 2012 – wyścigu „Vuelta Murcia 2012”.