Aktualności

CCC Sprandi Polkowice na klasyk Il Lombardia

Przed „pomarańczowymi” ostatni w tym roku wyścig zaliczany do UCI World Tour, Il Lombardia. Według wielu, trasa tegorocznej edycji jest jedną z najcięższych w historii tego klasyku.

W tym roku wyścig uda się w odwrotnym kierunku, wobec tego z 2015. Kolarze wystartują z Como i po przejechaniu 241 kilometrów finiszować będą w Bergamo. Na kolarzy czekać będzie aż 6 wymagających wzniesień, a to najdłuższe, 11-kilometrowe znajduje się tuż za półmetkiem i kończy się na wysokości 1336 m n.p.m. w Valcava. Średnie nachylenie wynosi tam 8%, a maksymalne 17% (w końcowej fazie).

Pozostałe podjazdy również nie należą do łatwych:

  • Madonna Del Ghisallo – 8,5km długości, śr. 6,2%, 14%  (szczyt na 65km trasy)
  • Antonion Abbandonato – 6,5km, śr. 8,9%, max. 15% (182km)
  • Mragolo San Salvatore – 8,7km, śr. 7%, max. 11% (200km)
  • Selvino – 6,9km, śr. 5,4%, max. 9% (213km)
  • Largo Colle Aperto – 1,2km, śr. 7,9%, max. 12% (3,5km przed metą)

Ze szczytu ostatniego wzgórza do mety będzie tylko 3,5 kilometra, a finiszowe metry prowadzić będą po płaskim.

Z uwagi na ciężki, górzysty charakter wyścigu CCC Sprandi Polkowice wystąpi w Il Lombardia z kilkoma typowi góralami – Davide Rebellinem, Victorem de la Parte, Felixem Grossschartnerem i Janem Hirtem. W „ósemce” znaleźli się też dwaj reprezentanci Polski na mistrzostwa świata w Doha, Maciej Paterski i Łukasz Owsian, szybki Simone Ponzi oraz solidny pomocnik w ciężkim terenie, Branislau Samoilau.

Na starcie Il Lombardia stanie 18 ekip zaliczanych do UCI World Tour, a także 7 drużyn Professional Contientnal – poza CCC Sprandi Polkowice także Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF, Cofidis, Gazprom-Rusvelo, Nippo-Vini Fantini i Wilier Triestina – Southeast.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Il Lombardia (1.UWT, 1 października): Davide Rebellin, Simone Ponzi, Victor de la Parte, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Branislau Samoilau