Aktualności

CCC Sprandi Polkowice 4. w jeździe drużynowej   

Ekipa CCC Sprandi Polkowice zajęła wysokie, 4. miejsce w jeździe drużynowej na czas, na 3.etapie Volta a la Comunitat Valenciana.

Info: Etap 3, 2 lutego, Benitatxell – Calpe, 23,2km

Trasa: płaska, kręta, techniczna

Z powodu bardzo trudnych warunków atmosferycznych, padającego deszczu, zalanych ulic i silnego wiatru przed etapem organizatorzy postanowili nie wliczać czasów drużynówki do klasyfikacji generalnej. W związku z tym część ekip zdecydowało się pojechać spokojnie, a część mocno, starając się powalczyć o sukces etapowy. Kolarze CCC Sprandi Polkowice byli w tej drugiej grupie, jadąc po wynik, choć jednocześnie nie ryzykując przesadnie.

„Pomarańczowi” wystartowali w środku stawki osiągając na mecie czas 29:01. Był to wtedy najlepszy rezultat. Później wyprzedziły ich już tylko trzy ekipy, BMC Racing, Astana i AG2R La Mondiale, spychając polkowicki zespół tuż za podium.

Jak na początek sezonu, na pewno jest to bardzo dobry wynik. Nie ryzykowaliśmy na zjazdach, ostrych, czy śliskich zakrętach, ale na odcinkach prostych jechaliśmy już mocno. Jestem zadowolony z postawy naszych kolarzy – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice. – Była to bardzo techniczna i kręta drużynówka, więc aerodynamika, nad którą pracowaliśmy w zimie, nie miała aż tak dużego znaczenia. Czas na wnioski z testów na torze, czy w tunelu przyjdzie po kolejnych czasówkach, z większą liczbą długich prostych, gdzie pozycja na rowerze odgrywa większą rolę.

Muszę przyznać, że jestem zaskoczony decyzją organizatorów, bo warunki na trasie nie były aż tak złe – kończy.

W związku z faktem, że wyniki tego etapu nie były zaliczane do generalki, Amaro Antunes utrzymał 11.pozycję w ogólnym zestawieniu.

Wyniki