Aktualności

CCC Sprandi Polkowice gotowa na Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala

Przed grupą CCC Sprandi Polkowice druga po Tour de Pologne, najwyżej sklasyfikowana w kalendarzu UCI polska etapówka, Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala (2.1, 31 maja – 3 czerwca).

Na otwarcie wyścigu kolarze rywalizować będą w kryterium w Kielcach, na 2-kilometrowym okrążeniu (łącznie 40km). Jego wyniki nie będą zaliczane do klasyfikacji generalnej, ale kolarz, który uzbiera najwięcej punktów założy następnego dnia żółtą koszulkę lidera.

Po tym prologu, zawodnicy zmierzą się z trzema etapami ze startu wspólnego, o pofałdowanym profilu, z kilkoma premiami górskimi, oraz jedną, płaską jazdą indywidualną. Wyścig z czasem rozegrany zostanie w sobotę popołudniu, po etapie 2. Liczyć będzie 21 kilometrów, więc będzie on odgrywał istotną rolę w kontekście końcowej klasyfikacji.

CCC Sprandi Polkowice ma spore ambicje na triumf w tej imprezie, więc w składzie znalazło się kilku specjalistów w jeździe na czas. W składzie jest aż sześciu aktualnych lub byłych medalistów mistrzostw Polski elity lub U23, Kamil Gradek, Mateusz Taciak, Paweł Bernas, Szymon Sajnok, Piotr Brożyna i Michał Paluta, więc pomarańczowi będą mieć kilka opcji na rozegranie wyścigu. Na sprinterskie końcówki nastawiać się będzie natomiast Paweł Franczak.

Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala

31 maja, Kryterium – Kielce, 2kmx20=40km

1 czerwca,  Etap 1 – Poświętne – Ostrowiec Świętkorzyski, 194,7km

2 czerwca, Etap 2 – Skarżysko Kamienna – Kazimierza Wielka, 127,7km

2 czerwca, Etap 3 – Busko Zdrój, 21,3km (ITT)

3 czerwca, Etap 4 – Radoszyce – Końskie, 176,2km

Skład CCC Sprandi Polkowice na Skoda Tour de Luxembourg (30 maja – 3 czerwca, 2.HC): Mateusz Taciak, Kamil Gradek, Paweł Bernas, Szymon Sajnok, Piotr Brożyna, Michał Paluta, Paweł Franczak