Aktualności

CCC Sprandi Polkowice gotowe na Visegrad 4 Bicycle Race-GP Slovakia

Szybki, „pomarańczowy” skład wystartuje w imprezie zaliczanej do Wyścigów Wyszehradzkich, Visegrad 4 Bicycle Race-GP Slovakia (31 marca, 1.2).

CCC Sprandi Polkowice rywalizować będzie w 6-osobowym zestawieniu z dwoma sprinterami, Alanem Banaszkiem i Pawłem Franczakiem. Obaj są w stanie powalczyć o zwycięstwo na płaskiej trasie i dyspozycja dnia oraz sytuacja na trasie zadecydują o tym, który z nich będzie liderem na finiszowe metry. Dynamitem w nogach oraz dobrą formą dysponuje też zwycięzca tegorocznego Ronde van Drenthe, Frantisek Sisr.

Cała trójka będzie mogła liczyć na wsparcie bardzo dobrych czasowców, potrafiących nadawać mocne tempo na czele grupy, Kamila Gradka, Piotra Brożyny i Mateusza Taciaka.

Visegrad 4 Bicycle Race-GP Slovakia rozgrywany będzie na 158,7-kilometrowej trasie, z Bratysławy do miejscowości Orechová Potôň. Finałowe kilometry prowadzić będą po ok. 7-kilometrowym torze wyścigowym, na którym kolarze wykonają pięć okrążeń. W zeszłym roku najlepsi byli sprinterzy, wygrał Alois Kankovsky, a trzeci był Franczak, choć zmagania nie zakończyły się masowym finiszem, a sprintem z 10-osobowej grupki.

Start: 12:00

Planowany finisz: 16:15

Relacja TV: brak

Skład CCC Sprandi Polkowice na Visegrad 4 Bicycle Race-GP Slovakia: Alan Banaszek, Paweł Franczak, Frantisek Sisr, Kamil Gradek, Mateusz Taciak, Piotr Brożyna