Aktualności

CCC Sprandi Polkowice kończy sezon w Azji

CCC Sprandi Polkowice zakończy ściganie w sezonie 2016 dwoma azjatyckimi wyścigami kategorii HC – Abu Dhabi Tour (20-23.10) i Tour of Hainan (22-30.10).

Pierwsza z tych dwóch etapówek potrwa cztery dni. Podczas nich odbędą się trzy zupełnie płaskie, sprinterskie etapy oraz etap kończący się 10-kilometrowym podjazdem na Jebel Hafeet. Odcinki do pokonania będą krótkie, ale pustynny upał sprawi, że łatwo z pewnością nie będzie.

Wyścig posiada kategorię HC, a na starcie stanie czołówka światowego peletonu, z takimi kolarzami jak Alberto Contador, Mark Cavendish, Greg Van Avermaet, Vincenzo Nibal, Andre Greipel, Michael Matthews, Elia Viviani, John Degenkolb, czy też Giacomo Nizzolo.

Do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich uda się 6-osobowy skład CCC Sprandi Polkowice z Davide Rebellinem, Janem Hirtem, Maciejem Paterskim, Łukaszem Owsianem, Michałem Palutą i Alanem Banaszkiem. Pierwsi dwaj liczą na dobry wynik przede wszystkim na trzecim etapie, z metą na wzniesieniu. Alan Banaszek, 10. orlik niedawno rozgrywanych mistrzostw świata w odległym o 650 kilometrów Doha, walczyć będzie w sprinterskich końcówkach. Natomiast inni reprezentanci Paterski i Owsian, a także Michał Paluta, szukać będą swoich szans w ucieczkach.

Program Abu Dhabi Tour.

Etap 1 – Madinat Zayed – Madinat Zayed (147km)
Etap 2 – Abu Dhabi – Abu Dhabi (115km)
Etap 3 – Al Ain – Jebel Hafeet (150km)
Etap 4 – Abu Dhabi – Abu Dhabi (143km)

Skład CCC Sprandi Polkowice na Abu Dhabi Tour (20–23.10, 2.HC): David Rebellin, Jan Hirt, Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Michał Paluta, Alan Banaszek

Tour of Hainan to 9-etapowa impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz polkowickiej ekipy. W tegorocznej edycji zaplanowano siedem odcinków sprinterskich oraz dwa (etap 6. i 8.) górzyste. Kluczowy dla klasyfikacji generalnej wydaje się być szósty dzień wyścigu, gdy zawodnicy zmierzą się z podjazdem 1.kategorii, którego szczyt usytuowany jest zaledwie 12 kilometrów przed metą. Przedostatni etap uwzględnia 4 podjazdy – jeden 1.kategorii i trzy 3.kategorii. Ostatnia wspinaczka będzie tą mniej punktowaną, a do „kreski” będzie 15 kilometrów, na których grupa może się zjechać.

„Pomarańczowych” w tym wyścigu reprezentować będzie 7 kolarzy. Na walkę w sprincie nastawia się Simone Ponzi, który dwukrotnie w tym sezonie łamał ten sam obojczyk i odczuwa „głód ścigania”. Na aktywną oraz pomocną jazdę szykują się pozostali reprezentanci polkowickiego zespołu – Branislau Samoilau, Adrian Kurek, Patryk Stosz, Jakub Kaczmarek, Kamil Małecki i Piotr Brożyna

W wyścigu wystartują trzy ekipy World Tour (Lampre-Merida, Giant-Alpecin, Astana), zespoły drugiej i trzeciej dywizji, a wśród nich kilka drużyn azjatyckich, dla których zmagania po chińskiej wyspie Hainan są jednymi z najważniejszych w sezonie.

Program Tour of Hainan:

Etap 1 – Xinglong – Xinglong (88,3km)
Etap 2 – Xinglong – Haikou (230,2km)
Etap 3 – Haikou – Chengmai (208km)
Etap 4 – Chengmai – Danzhou (159,4km)
Etap 5 – Danzhou – Changjiang (184,9km)
Etap 6 – Changjiang – Wuzhishan (197,2km)
Etap 7 – Wuzhishan – Sanya (127,4km)
Etap 8 – Sanya – Qiongzhong (165,8km)
Etap 9 – Qiongzhong – Xinglong (145,5km)

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour of Hainan (22-30.10, 2.HC): Simone Ponzi, Branislau Samoilau, Adrian Kurek, Patryk Stosz, Jakub Kaczmarek, Kamil Małecki, Piotr Brożyna