Aktualności

CCC Sprandi Polkowice kończy sezon w Turcji

Grupa CCC Sprandi Polkowice zakończy sezon 2018 etapówką należącą do cyklu UCI World Tour, Presidential Cycling Tour of Turkey (9-14 października).

Tegoroczna edycja tureckiego wyścigu składa się z 6 etapów. Większość z nich skrojona jest pod sprinterów, ale to górale walczyć będą o triumf w klasyfikacji generalnej. Wszystko za sprawą 4.etapu do Selcuk, który kończy się 5-kilometrowym podjazdem o średnim nachyleniu ok. 7%. Również trzeci odcinek, z wzniesieniem wyrastającym ok. 10km przed metą, może wprowadzić nieco zamieszania. Tradycyjnie wyścig zakończy się w Stambule i co ciekawe tego dnia kolarze zjadą do depresji, 97 metrów poniżej poziomu morza, a także przeprawią się przez najdłuższy most w Turcji, Osman Gazi Bridge, otwarty w 2016 roku.

Grupa CCC Sprandi Polkowice wystartuje w Presidential Cycling Tour of Turkey z nastawianiem na walkę zarówno na etapach sprinterskich, jak i w klasyfikacji generalnej. W szybkich końcówkach powinniśmy widzieć Szymona Sajnoka, a jeśli pojawi się taka potrzeba również Michał Paluta może spróbować finiszu. W zeszłym roku na jednym z etapów był on 5.

Liderami na klasyfikację generalną będą czołowi górale w zespole, Amaro Antunes i Paweł Cieślik. Obaj z powodów zdrowotnych pauzowali w tym sezonie przez dłuższy okres, więc pod koniec długiego sezonu wciąż powinni mieć w zapasie nieco sił. O to, by zachowali ich jak najwięcej na kluczowe momenty wyścigu, postarają się Paweł Bernas, Kamil Gradek i Piotr Brożyna.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Presidential Cycling Tour of Turkey (2.WT, 9 – 14 października): Szymon Sajnok, Amaro Antunes, Paweł Cieślik, Kamil Gradek, Paweł Bernas, Michał Paluta, Piotr Brożyna

Presidential Cycling Tour of Turkey 2018:

9 Października, Etap 1 – Konya – Konya, 149,7km

10 Października, Etap 2 – Alanya – Antalya, 154,1km

11 Października, Etap 3 – Fethiye – Marmaris, 137km

12 Października, Etap 4 – Marmaris – Selçuk, 206,7km

13 Października, Etap 5 – Selçuk – Manisa, 166km

14 Października, Etap 6 – Bursa – Istanbul, 136,5km